Ferrari_SF90_Stradale-2

Znáte ten pocit, když si objednáte nové auto, pak na něj měsíce čekáte a nakonec vám zazvoní telefon s tím, že už si ho můžete vyzvednout? Něco podobného se možná stalo i člověku, který si objednal zbrusu nové Ferrari SF90 Stradale. Když mu ale auto konečně přivezli, spadlo z náklaďáku.

Ferrari SF90 Stradale je jedním z nejmodernějších modelů italské značky. Jde o vůz, kombinující 3,9litrový přeplňovaný vidlicový osmiválec s 574 kW a 800 Nm a tři elektromotory (dva vpředu a jeden vzadu). Ty čerpají energii uloženou v lithium-iontové baterii s kapacitou 7,9 kWh. Celkový výkon pohonné soustavy je 735 kW/1000 koní, která na silnici přes osmistupňovou dvouspojkovou převodovku přenášejí všechna čtyři kola. Z 0 na 100 km/h je italský plnokrevník za pouhých 2,5 sekundy, na dvoustovce je za 6,7 sekundy a maximální rychlost činí 341 km/h.

Ferrari_SF90_Stradale-2

To zní opravdu zajímavě, dokonce tak, že na svezení se nechce čekat, člověk by za volant skočil hned. Jenže to majitel jednoho nového kousku asi jen tak neudělá. Když mu totiž jeho nové Ferrari SF90 Stradale skládali z nákladního auta, něco se pokazilo a plošina se uvolnila. Možná to bude tím, že asi tak úplně nejde o transportér aut.

Přečtěte si také:  Jak zrychluje Ferrari SF90 Stradale na dvoustovku? 2x mrknete a je tam!

Výsledkem je to, že žluté Ferrari spadlo i s plošinou z několika desítek centimetrů na zem, přičemž bylo chvíli úplně ve vzduchu. Po dopadu na zem se ještě zhouplo a zcela jistě narazily tlumiče do dorazů. Otázkou také je, jak jsou na tom nárazníky a další části karoserie.

Přečtěte si také:  Mladý řidič naboural vzácný Ford Mustang R-Spec svého otce, ke kterému měl zákaz se jen přiblížit. Vzniklo jen 500 kusů

Oprava snad nebude drahá ani náročná, ale pojišťovna přepravní společnosti – snad mají nějakou dobrou pojistku – rozhodně nebude mít radost, až bude škodu platit. Vždyť základní cena Ferrari SF90 Stradale začíná v přepočtu asi na 12 milionech korun.

1 komentář

Přidat komentář