mereni-rychlosti-policie-radar-2

O víkendu sundejte nohu z plynu. Policie chystá velkou dopravní akci

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 27. 8. 2020


Je to jen pár dnů, kdy skončila policejní akce Speed Marathon, změřená hlavně na dodržování maximální povolené rychlosti. Protože se ale blíží konec prázdnin, který s sebou přináší také zvýšený počet řidičů na silnicích, rozhodli se policisté do terénu vyrazit znovu. Tentokrát se však zaměří na více řidičských prohřešků, než je jen vysoká rychlost. 

Dopravně bezpečnostní akce proběhne od dnes do neděle a podle policie bude zaměřená na kontrolu dodržování maximálních povolených rychlostních limitů, způsobu jízdy, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů, obzvláště při přepravě dětí, zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči vozidel před a během jízdy, telefonování za jízdy, technického stavu motorových vozidel, dokladů předepsaných pro řízení motorových vozidel a dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona o silničním provozu.

V terénu budou jak hlídky v autech, tak i na motocyklech. Ve vzduchu bude také policejní vrtulník, ten bude mimo jiné hlídat správné předjíždění. Cílem akce není jen represe, ale prý také prevence. Řidiči si dají větší pozor, když budou policejní hlídky na silnici potkávat. Čistě teoreticky by se tak mohl snížit počet dopravních nehod a naopak zvýšit plynulost dopravy.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru