Nástupce Volkswagenu Passat CC, který se po faceliftu označoval pouze jako model CC, je za dveřmi. Na světlo světa se má podívat následující rok 2017. Nicméně díky holandskému automobilovému webu se dost pravděpodobně díváme na první nákresy hotového modelu.

Volkswagen CC 01

Holandský server přinesl obrázky, které nápadně připomínají nákresy z patentového úřadu. A pravděpodobně to je přesně místo, odkud finální návrh Volkswagen CC unikl. Nástupce původního Passatu CC designově vychází z konceptu Volkswagen Sport Coupé GTE, který automobilka prezentovala v roce 2015 v rámci autosalonu v Ženevě. Nejnovější generace modelu CC se má o něco více odlišovat od Passatu, než tomu bylo doposud. Je však jasné, že použitá technika bude téměř totožná. Model CC bude mít lehce jinak nastavený podvozek, jiný by měl být také interiér.

Všechny změny by měly model CC postavit o pomyslný stupínek výše oproti Passatu. Hovoří se také o zástavbě šestiválcového motoru. Klasický Passat totiž vyměnil šestiválcový atmosférický motor 3,6 FSI za přeplňovaný čtyřválec 2.0 TSI. Ostatně koncept byl také představen se šestiválcem, který byl doplněný o hybridní pohon. Nicméně doba je na šestiválcové jednotky zlá a máme takové neblahé tušení, že zůstane pouze u čtyřválců.

Nemůžu si odpustit ještě jednu poznámku k designu. Je samozřejmé, že Volkswagen se nebude pouštět do nijak výrazných designových kreací. Nicméně vadí mi podobnost se současným designem Renaultů. Konkrétně s modelem Talisman. Falešné průduchy v místě prvního pár dveří a blatníků a nebo grafika světlometů Talisman dost připomínají.

Volkswagen CC 02