2019-seat-leon

SEAT je ve velké modelové ofenzivě, která bude pokračovat ještě nějakou dobu. Kromě nových SUV Ateca a Arona to bude také například další velké SUV a nebo nová generace Leonu. Toho bychom se měli dočkat už za dva roky.

Britský magazín AutoExpress přišel s několika zajímavými tvrzeními. Tím hlavním je, že nová generace SEATu Leon se do showroomů dostane už do dvou let. Design má být sportovnější a pohonné jednotky budou zahrnovat také plug-in hybrid.

Podle magazínu AutoExpress má být nová generace Leonu opět postavena na modulární podvozkové platformě MQB, tedy tak, jak je tomu již nyní. Je však pravděpodobné, že bude o pár milimetrů prodloužen rozvor náprav, aby v interiéru vzniklo více místa pro cestující na zadních sedadlech.

Díky užití platformy MQB lze očekávat i motory, které již dobře známe z aktuální generace. Novou generaci Leonu by tak mohly pohánět benzinové motory 1.0 TSI a 1.5 TSI, ale prý také 1.6 TDI. Stejně jako pro nový Volkswagen Golf osmé generace se i pro Leon počítá s podpůrnou 48Voltovou sítí pro napájení některých prvků výbavy. Pokud se tak nakonec vůbec stane, přijde tato verze později. Naopak rovnou při uvedení modelu se má začít prodávat plug-in hybridní verze, jenž má sdílet pohonné ústrojí s Volkswagenem Golf GTE. V případě Golfu jde o kombinaci spalovacího motoru 1.4 TSI 110 kW/150 koní a elektromotoru se 75 kW/102 koňmi. Celkový výkon je 150 kW/204 koní. Motor bude spojen s šestistupňovou dvouspojkovou převodovkou a pohon budou zajišťovat přední kola. Čistě elektrický dojezd je až 50 kilometrů a celkový dojezd činí cca 880 kilometrů. Golf GTE zrychlí z 0 na 100 km/h za 7,6 sekundy a maximální rychlost je 222 km/h.

Matthias Rabe prozradil několik slov i k designu nového Leonu. Ten má být prý velkou evolucí, rozhodně ne však revolucí. Na první pohled má být poznat, že jde o Leon a nespletete si ho s žádným jiným autem v segmentu.

A není to jen nový Leon. Dr. Matthias Rabe, člen představenstva zodpovědný za výzkum a vývoj, magazínu AutoExpress řekl, že už nyní je SEAT velmi aktivní, protože v nedávné době uvedl spoustu nových modelů. Jedním dechem však hned dodal: „Teď to teprve začne. V příštích třech letech uvedeme na trh šest nebo sedm modelů a většina z nich bude zcela nová.“

2019-seat-leon