Nový Renault Mégane R.S. se představí na květnové Velké ceně Monaka + video

Autor: Pavel Srp - 4. 4. 2017


Renault Mégane R.S. je jedním ze nejlepších hot-hatchů současnosti, není tedy divu, že příchod nové generace je velmi očekávanou událostí. Poprvé bychom ho měli oficiálně spatřit na květnových závodech formule 1 v Monaku. Představení se má podle dostupných informací odehrát po závodě série GP2 v pátek 26. května 2017.

Testovací prototypy nové generace Renaultu Mégane R.S. už nějakou dobu jezdí po silnici, takže si nějakou představu o jeho vzhledu umíme udělat. Stále jsou to však důkladně zamaskované prototypy. Máme tu ale první informace o tom, co můžeme čekat a hlavně kdy to můžeme čekat…

Nová ganerace tohoto francouzského hot-hatche přijede s menším motorem, namísto dnešního dvoulitru se pod kapotou objeví nový přeplňovaný čtyřválec 1.8 litru. Jeho výkon by se však měl vyšplhat až k 300 koním. Ostatně je to tentýž motor, který pohání nově představený Alpine A110. Motor bude samozřejmě uložen vpředu, pohánět bude přední kola, ovšem nejen prostřednictvím šestistupňové převodovky jako doposud, ale v rámci volitelné příplatkové výbavy bude v nabídce i dvouspojková převodovka. Podobně jako Mégane GT, bude mít i R.S. natáčecí zadní nápravu 4Control.

Nemělo by však zůstat pouze u jedné verze. V dalších měsících a letech se očekávají další verze jako například ostřejší, „okruhovější“ Cup a podobně.

Světová výstavní premiéra se má odehrát na záříjovém autosalonu ve Frankfurtu, kde by měla automobilka zveřejnit také ceny, výbavu a další detaily. První zákazníci by se auta mohli dočkat už začátkem příštího roku.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek