spy-foto-2020-land-rover-defender-autoevolution- (9)

Dvě legendy minulých dekád před nedávnem skončily. Zatímco Mercedes-Benz třídy G už je tu v novém a vypadá skoro stejně, Land Rover Defender tu s námi ještě chvíli nebude. Značka už ale novou generaci testuje a vypadá to, že půjde jinou cestou než jeho německý konkurent. Špionážní snímky prozrazují opravdu velké rozměry a moderní tvary.

Server autoevolution.com, který se spy snímky přišel, tvrdí, že nová generace Defenderu nabídne třídveřové i pětidveřové provedení a pro Ameriku přijde i s karoserií typu pick-up. Mělo by tak jít o konkurenta Jeepu Gladiator, tedy takového “Wrangleru pick-up”.

Auto bylo vyfoceno na irských silnicích. Na boku navíc hrdě nese poměrně sebevědomý nápis #BEST4X4XFAR. Na karoserii je sice maskovací fólie, která má schovat její základní tvary, světla a podobně, ale i tak je možné si všimnout toho, že karoserie změnila tvary. Zajímavé je, že dveře do zavazadelníku se budou otevírat do strany, což na žádném jiném Land Roveru ani Range Roveru není. Ze zadního pohledu je také možné si všimnout velkého použití hliníku na dílech náprav. 

Nová generace Land Roveru Defender by měla přijít koncem roku 2019 nebo počátkem roku 2020. Očekává se použití hlavně čtyřválcových motorů, ale i plug-in hybridu. Ve hře jsou ale prý i šestiválce a mild-hybridní pohonný systém, který byl nedávno oznámen pro nový Range Rover Evoque.

Další špionážní snímky přinesl také server Carscoops.com, který prozrazuje prakticky stejné informace.