Ford Fiesta byl v březnu letošního roku vůbec nejprodávanějším vozem v Evropě, a přesto již teď přichází ve zcela nové generaci. Tu český Ford motoristům poprvé oficiálně představí na velkém festivalu zvaném Friends Fest, který proběhne v sobotu 12. srpna v Pardubicích.

Nová Fiesta, považovaná odborníky za technicky nejvyspělejší malý vůz na evropském trhu, nabídne zákazníkům hned od začátku výběr ze čtyř variant: základní, ale výborně vybavené Trend, stylové Titanium, sportovně laděné ST-Line a luxusní Vignale. V příštím roce nabídku rozšíří ještě crossover Fiesta Active a sportovní Fiesta ST s výkonem 147 kW.

Nejširší nabídka verzí v historii Fiesty přitom není náhodná, ale je odpovědí na rostoucí poptávku zákazníků po pestrém výběru různých variant a požadavky na vyšší kvalitu v segmentu malých vozů.

Jak už je u Fordu tradicí, zachovává si i nová Fiesta jednu základní charakteristiku, kvůli které ji řidiči po celém světě milují: totiž skvělé a bezpečné jízdní vlastnosti, díky nimž je s vozem radost jezdit. Nová Fiesta ovšem tyto schopnosti ještě povýšila – její přilnavost v zatáčkách se zlepšila o 10 procent a brzdná dráha se zkrátila o 8 procent!

Jako první model značky Ford, dostala Fiesta systém detekce chodců, který dokáže předejít srážce i v noci. Fiesta je také první Ford s prémiovým audiosystémem B&O PLAY, jenž promění interiér vozu doslova v koncertní síň a jehož zvukovým kvalitám dokáže konkurovat jen málokterý audiosystém napříč všemi značkami i segmenty. Inovativní infotainment SYNC 3 má nyní „plovoucí“ dotykový displej o úhlopříčce až osm palců a intuitivní ovládání.

Elegantní exteriér i ergonomický interiér nové Fiesty pak nabízí nové možnosti individualizace. Prémiovou výbavu zastupuje například otevíratelná panoramatická prosklená střecha nebo vyhřívaný volant.

Pokud jde o motory, spoléhá nová Fiesta u benzínových variant zejména na tříválcové agregáty včetně slavného EcoBoostu 1.0, mnohonásobného držitele titulu „Mezinárodní motor roku“. Výkonové rozpětí zážehových motorů sahá od 70 do 140 koní. V nabídce pochopitelně nebude chybět ani úsporný a výkonný diesel – ale to všechno a ještě mnohem více se návštěvníci dozvědí na sobotním pardubickém Friends Festu. Tam jim nový Ford Fiesta představí moderátorská dvojice Martin Dejdar a Petr Vacek spolu s odborníky z českého Fordu.

Přečtěte si také:  Škoda ukázala první skicu interiéru nové generace modelu Fabia

Všichni návštěvníci akce, kteří přijedou již dopoledne, se přitom budou moci zúčastnit soutěže o zapůjčení Fordu Fiesta na jeden rok.