Skoda_SUperb_Combi-policie-Novy_zeland

Škoda se chystá novozélandské policii předat první z celkem asi 2000 Superbů Combi. V rámci výběrového řízení zvítězila česká automobilka nad početnou konkurencí. Superb přesvědčil novozélandské policisty v rozsáhlých testech svými jízdními vlastnostmi, vysokým bezpečnostním standardem a velkorysým prostorem.

O tom jsme vás informovali už před časem, ale teď se česká značka podělila o další informace. Martin Jahn, člen představenstva pro prodej a marketing, to komentuje slovy: „Superb Combi se již osvědčil v mnoha zemích jako policejní a pohotovostní vozidlo a dokazuje svou spolehlivost a robustnost. Jsme rádi, že novozélandská policie tyto vlastnosti také oceňuje a v budoucnu se bude při své každodenní práci spoléhat na vozidla značky Škoda.“

Přečtěte si také:  Dálniční speciály používala policie už před 50 lety. Byly to upravené Škody 110 R v téměř civilním zbarvení

Ve výběrovém řízení hledala novozélandská policie pro svou flotilu nová vozidla. Po náročných testech a vyhodnocení padla nakonec volba na vůz Škoda Superb Combi. Tendru se zúčastnilo sedm výrobců vozidel s celkem 27 různými modely. Dvanáct modelů bylo nakonec vybráno do užšího výběru a otestováno policisty v autentických podmínkách. Kritéria výběru zahrnovala kromě jiného výkon a účinnost brzdné soustavy, emisní hodnoty, servisní náročnost a celkové provozní náklady. V hodnocení za sebou nechala Škoda Superb všechny konkurenty a zaujala zároveň svými jízdními vlastnostmi, vysokou úrovní bezpečnosti a velkorysým prostorem.

Skoda_SUperb_Combi-policie-Novy_zeland-zadek

Škoda Superb Combi tak začne postupně nahrazovat 2 000 stávajících zásahových vozidel novozélandské policie. Prvních 100 automobilů bude předáno do konce června, do konce roku bude následovat dalších téměř 400 kusů. Dodávka všech zhruba 2 000 vozů Škoda Superb proběhne maximálně do čtyř let.

Přečtěte si také:  Škoda Auto dodala policii nové Scaly. Všechny mají benzinový motor a automatickou převodovku

I v jiných zemích se policie a záchranné služby spoléhají při každodenním provozu na modely značky Škoda. Značka je zastoupena ve flotilách 30 evropských záchranných složek, včetně Rakouska, Srbska, Chorvatska, Portugalska, Francie, Nizozemska a Velké Británie. Nejběžnější volbou jsou modely Superb a Octavia. Ve Velké Británii pak policie používá mimo jiné vozy Škoda Scala. V České republice dodala automobilka od roku 1993 policii a ministerstvu vnitra více než 20 000 vozidel. Dnes se používají hlavně Octavia, Superb a Kodiaq.

Přidat komentář