Superby znovu v řadách policie. Tentokrát po nich sáhla ta z Nového Zélandu

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Tiskový servis New Zealand Police -  31. 3. 2021


Škoda Superb je vlajkovou lodí mladoboleslavské automobilky, která neuchvátila jen českého prezidenta, ale také novozélandskou policii. Právě Superby ve verzi kombi jsou součástí velké výměny novozélandského policejního vozového parku. Ta bude probíhat v následujících čtyřech letech a v závěru bude tamní policie jezdit jen škodovkami. Mění je za Holden, který se na Novém Zélandu přestává prodávat.

Kombi policistům více vyhovovalo

První Superb už dostal policejní polepy a majáky, nicméně krom toho také plexi oddělující místo pro posádku na předních a zadních sedadlech, GPS systém, přihrádky pro zbraně a samozřejmě počítač napojený na centrální evidenci aut a osob.

První auta budou sloužit jak v ulicích, tak ale i k výcviku nováčku na tamní Královské policejní akademii. Policisté před nákupem nových superbů testovali několik modelů sedmi automobilek, které odpovídaly přísným kritériím. Každé auto prošlo testem, který měl inscenovat různé možné situace, které v policejním životě mohou nastat. Mimochodem, mezi náročnými zkouškami byl i test brzd, ale i porovnání cen servisních prací. Superb zvítězil jak pro své schopnosti, tak pro tamní policii přijatelnou cenu, tak také pro pohodlí. Právě proto policisté raději vzali verze kombi.

https://www.instagram.com/p/CM-i4EdlIxw/

Důležité byly i emise

I česká policie jezdí ve škodovkách, před nedávnem pořizovala třeba nové Scaly. Ale je zajímavé vidět, že jsou státy, kde se nehraje jen na nejnižší cenu. Novozélandská policie si jako součást výběrového řízení na dodavatele nových aut dala také nízké emise, protože se zavázala, že do deseti let bude mít policejní flotilu zcela bezemisní. A za tímto cílem si jde.

Andrew Coster tamní policejní komisař k novým Superbům řekl: „Pro policisty v první linii jsou auta jejich primárním pracovištěm. Škoda Superb jim poskytuje bezpečné a pohodlné prostředí, přičemž zároveň snižuje emise uhlíku naší flotily.“

Ještě dodáme, že Superby budou u policie sloužit ve verzích 2.0 TSi (206 kW) a plug-in hybrid 1.4 TSI Superb iV (160 kW). V obou případech s automatickou převodovkou DSG. Policisté celkem vymění asi 2000 aut, 487 z toho ještě letos.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *