Je to jen pár týdnů, kdy jsme vám říkali o tom, že britská policie dostala od tamního zastoupení automobilky Škoda model Kodiaq RS. Vedle něj se ale brzy postaví další mladoboleslavský model, konkrétně nejnovější model Scala.

Ve Velké Británii tak pokračuje dlouholetá spolupráce záchranářů a policistů s českou automobilkou Škoda Auto. Ta mimochodem trvá již bezmála 100 let! Podle Henryho Williamse, šéfa britského fleetového prodeje, jsou se Škodou v Anglii velmi spokojení, protože značka prý vyrábí technicky velmi vyspělá, spolehlivá a přesto cenově dostupná auta.

Test Škoda Scala 1.6 TDI 85 kW (2019)

Nutno říct, že britské policejní polepy Škodě Scala hodně sluší a z obyčejného bílého auta dělají celkem zajímavý policejní speciál. Stejně jako policejní Kodiaq i Karoq, dostal i tento model několik policejních vylepšení. V interiéru jsou vysílačky, počítač napojený na evidenci osob a aut, a nechybí ani výstražná světla v masce nebo na střeše.

Mimochodem, věděli jste, že britská policie jezdí také v neoznačených Superbech? Pokud vás ale v takovém autě zastaví, znamená to, že máte opravdu problém, který se nejčastěji může týkat vysoké rychlosti.

A ještě jedna malá zajímavost. Vozový park britské policie vypadá například vedle toho z Dubaje celkem smutně, ovšem obyvatelé Velké Británie jsou velmi citliví na státní utrácení. Jakmile by si policisté nebo třeba záchranáři pořídili něco exkluzivnějšího, mohlo by to vyvolat velkou vlnu nevole. I proto tendry na služební auta pro policii a záchranku často vyhrávají právě vozy značky Škoda. Britové prostě neradi vidí, když jsou jejich daně utráceny zbytečně. 🙂

Neznamená to ale, že byste nemohli i nějaká opravdu exkluzivní policejní auta…

Britská policie zařadila do vozového parku Porsche Cayman GT4