Ve vozových parcích policejních složek z celého světa se to začíná hemžit mnoha zajímavými auty. Britská policie v Norfolku přidala do svých služeb Porsche Cayman GT4.

Policejní sbor v Dubaji, ale i sousedním arabském emirátu Abú Dhabí jsou kapitolou samou pro sebe, stejně tak Lamborghini u italské policie nebo AMG u australské policie, ale do skupiny exkluzivních policejních aut patří i britská policie. Nejnovějším přírůstkem je jedno z nejlepších aut pro opravdové řidiče, exkluzivní Porsche Cayman GT4.

Tohle auto ale nebude sloužit k chytání lupičů nebo silničních pirátů, ale ke „komunikaci“. Britští policejní příslušníci se chtějí přiblížit mladým řidičům, kteří se často a rádi scházejí na akcích „Cars and coffee“. Když tam policie přijede v běžném autě, příliš neoslní, pokud ale přijede v Porsche Cayman GT4, pozornost zcela jistě upoutá.

Vždyť jde o skvělý stroj, který sdílí některé komponenty podvozku s větší 911 GT3, 3,8litrový šestiválcový motor s výkonem 385 koní pochází Porsche 911 Carrera S, zvolit si lze také manuální převodovku. Inženýři si dali záležet také na snížení hmotnosti a zlepšení ovladatelnosti. Hmotnost se přitom zastavila na 1340 kg.