To, o čem si naši policisté mohou nechat jen zdá, má britská policie plně k dispozici. Mluvíme o nejvýkonnějším SUV mladoboleslavské automobilky, tedy modelu Kodiaq RS. Fakt je, že česká policie, ale i záchranáři škodovkami jezdí, ale pokud víme, Kodiaq RS jim ještě ve službě nepomáhá. Ale třeba se to díky britské policii změní.

Je škoda, že ani automobilka, ale ani britští policisté se nijak výrazně nevyjádřili o policejní úpravě auta. Víme jen to, že rychlé SUV dostalo policejní polepy a majáky. Uvnitř nechybí vysílačky, zařízení pro připojení do policejní databáze, aby policisté mohli kontrolovat kolem projíždějící auta, a několik speciálně umístěných držáků na zbraně. Zajímavostí je také to, že výstražná světla je prý možné ovládat přímo přes dotykový displej infotainmentu.

Test Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI 176 kW 4×4 DSG (2019)

Jinak jde o standardní Kodiaq RS, jaký si můžete koupit i vy. V interiéru nechybí sportovně tvarovaná sedadla čalouněná Alcantarou a pod kapotou je ukrytý vznětový čtyřválec s objemu dvou litrů s přeplňováním dvěma turbodmychadly. Jeho výkon je 240 koní a točivý moment 500 Nm.

Samozřejmostí je to, že je tu pohon všech kol a dvouspojková převodovka DSG. To vše znamená, že policejní Kodiaq RS zvládne zrychlení z 0 na 100 km/ za stejný čas, jako ten, který si můžete pořídit i vy, tedy za 6,9 sekundy. Maximální rychlost se zastaví na hodnotě 221 km/h.

Přečtěte si také:  Policie bude kontrolovat elektronické dálniční známky kamerami v autě i na mýtných branách. Automaticky pokutu nedostanete

Auto má i pro účely policie leskle černá kola s průměrem 20 palců, pod kterými jsou vpředu ukryty brzdy o průměru 340 milimetrů a vzadu 310 milimetrů.