Je to asi rok, kdy jsme vám představovali Lamborghini Aventador Roadster poladěný od Novitecu. Tahle placatá věc bez střechy vypadá spíše jako auto pro Batmana, než jako supersportovní kabriolet. Spousta karbonu, hodně ostrých hran a hlavně luxusní zvuk.

Celý tenhle kit pro Aventador se jmenuje Novitec Torrado a je založen především na uhlíkových kompozitních materiálech. Obsahuje vnější zpětná zrcátka, přední nárazník, dvojitý spojler, přepracované nasávací otvory, přední kapotu (vlastně víko zavazadelníku) má navíc vzduchové kanálky a odsávání. Další aerodynamické prvky najdeme na bocích a v zadní části. Zadní křídlo není jen mohutné, ale ladí s celkovými tvary otevřené střely původem ze Sant’Agaty, Bolognese a není tu jen tak pro parádu. Pokud pilot deceleruje z rychlosti 180 km/h, řídicí jednotka Cantronic jej sama zvedne, aby zajistila odvětrávání motorového prostoru. A při zrychlení jde naopak dolů. O správné obtékání vzduchu vzadu se stará difuzor, který může být i dvojitý. Pokud vám nevyhovuje karbonový vzor, je možnost ho nechat nalakovat do prakticky jakékoliv zvolené barvy.

Novitec neponechal nic náhodě a pohrál si samozřejmě i s technikou. Lamborghini Aventador Roadster pohání skvělý 6,5 litrový dvanáctiválec, který teď po zásahu do řídící jednotky a montáži nového výfuku disponuje tento kousek neskutečným výkonem 760 koní! Je jasné,že tohle stádečku prostě čas od času potřebuje upustit páru, obzvlášť když ho majitel při delším parkování drží hodně zkrátka. Stačí pak jedno pořádné sešlápnutí plynu a celé stádo si s chutí odplivne trochu toho ohně. A nejen, že to skvěle vypadá, ale navíc i báječně zní.

/

Comments are closed.