Novinka Volkswagen Multivan Business: Mobilní konferenční místnost

Autor: Pavel Srp - 3. 5. 2012


Volkswagen Užitkové vozy uvádí do prodeje reprezentační model Multivan Business jako vrcholného představitele oblíbené řady všestranných vozů Multivan. Paket Business se dodává pro výbavovou linii Highline a zákazníkům poskytuje reprezentativní vzhled v kombinaci s unikátním komfortem v luxusním interiéru se šesti samostatnými sedadly, přičemž mimořádnou exkluzivitou se vyznačuje zejména zadní část vnitřního prostoru modelu. Cena Multivanu Business na českém trhu začíná na 1 642 646 Kč bez DPH.

„Multivan Business perfektně doplňuje paletu užitkových vozů Volkswagen. Naše značka má nyní auto opravdu pro každého – malé dodávky, střední dodávky, velké dodávky, MPV, minibusy, valníky, sanitky, pickupy… K tomu nyní přibývá exkluzivní model pro dopravu hotelových hostů, top manažerů či dalších osobností, ale také vůz pro soukromé zákazníky, kteří chtějí to nejlepší,“ říká Jan Procházka, vedoucí divize Volkswagen Užitkové vozy.

Velkoryse pojatému interiéru modelu Multivan Business vévodí plochy pravého ušlechtilého dřeva a sedadla čalouněná kůží Nappa. Mezi další výrazné prvky patří dřevěné ozdobné vykládání. Dvě křesla Pullman s integrovanými bezpečnostními pásy ve třetí řadě vytváří v zadní části interiéru luxusní atmosféru při zachování vysoké úrovně bezpečnosti. Elektricky nastavitelná samostatná sedadla jsou navíc vyhřívaná pro maximální pohodlí při cestování. Chladicí box integrovaný mezi obě zadní sedadla udržuje nápoje a občerstvení za jízdy v čerstvém stavu, zatímco nezávislé topení s dálkovým ovládáním navodí v případě potřeby v celém interiéru příjemnou teplotu dřív, než se posádka vydá na cestu. Posuvný multifunkční stůl je prakticky využitelný a ve složeném stavu jej lze prostorově úsporně složit mezi samostatná sedadla ve druhé řadě.

Důležitá korespondence a informace jsou v modelu Multivan Business kdykoli k dispozici také za jízdy díky bezdrátovému připojení k internetu. Kultivovanou a klidnou komunikaci mezi jednotlivými členy posádky umožňuje systém DVE (Digital Voice Enhancement), který prostřednictvím reproduktorů automaticky zesiluje hlas právě hovořící osoby. Speciálně pro interiér Multivanu přizpůsobená zvuková aparatura Dynaudio je zárukou prvotřídních zážitků z poslechu oblíbené hudby. Propojení s externími přístroji umožňuje multimediální vstup pro iPod/iPhone. Na přání si mohou zákazníci objednat zábavní systém pro cestující na zadních sedadlech tvořený přehrávačem DVD s 10“ displejem, který se v případě potřeby vyklápí ze stropu.

Řidiči se mohou těšit na celou řadu sériově dodávaných prvků výbavy, které se jinak vyskytují jen v seznamech výbavy na přání. Pro ilustraci mezi ně patří například rádio s navigačním systémem RNS 510, multifunkční volant, ParkPilot včetně zadní kamery, elektricky nastavitelná vnější zpětná zrcátka, příprava pro mobilní telefon, asistent pro změnu jízdního pruhu Side Assist a sledování tlaku vzduchu v pneumatikách. Z hlediska pasivní bezpečnosti se o ochranu posádky samozřejmě postarají boční a hlavové airbagy pro cestující vpředu a hlavové airbagy pro cestující vzadu.

Exkluzivní charakter modelu Multivan Business podtrhují při zachování decentně elegantního vzhledu tmavě tónovaná skla oken bránící zvědavým pohledům kolemjdoucích, dvoje elektricky ovládané boční dveře a 17“ kola z lehké slitiny. Silnici optimálně osvětlují bi-xenonové světlomety s denními LED světly.

Suverénní pohon zajišťují dva nejvýkonnější motory TDI (103 kW / 140 k a 132 kW / 180 k) nebo výkonný motor TSI (150 kW / 204 k). Všechny motory lze kombinovat se sedmistupňovou převodovkou DSG a s pohonem všech kol 4Motion.

Cena modelu Multivan Business 2.0 TDI (103 kW) začíná v ČR na částce 1 642 646 Kč (bez DPH). Nic navíc pak nestojí v cestě dalším individuálním úpravám modelu z nabídky exkluzivní výbavy specializovaného oddělení značky Volkswagen Užitkové vozy.

[nggallery id=758]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru