Druhá polovina letošního roku se nese ve znamení hlavně jednoho auta. Lamborghini, na přání movitého a tajemného sběratele, dalo vzniknout modernímu pojetí legendárního modelu Countach. Když tuhle bombu italská automobilka poprvé vypustila, hodně se spekulovalo nad tím, jak vlastně moderní verze takové bestie bude vypadat. A výsledek nezklamal snad nikoho.

Moderní Countach si stále drží část tvarů svého dědečka a k tomu nabízí nejmodernější, samozřejmě hybridní, techniku. U Lamborghini zase jednou ukázali, že se toho nebojí. Jenomže to má malý háček.

Přečtěte si také:  Takhle fantasticky zní nové Lamborghini Countach! Nechybí mu ani ty tolik typické „Lambo dveře“

Nový Countach vznikne jen v počtu 112 kusů, jeho cena byla stanovena na dva miliony eur bez daně, tedy více než 50 milionů korun a prý je navíc vyprodáno. A něco nám říká, že většina ze 112 majitelů jej nikde moc ukazovat nebude. Čest případným výjimkám. A tak nám, běžným smrtelníkům, nezbude nic jiného než se spokojit s různými špionážními záběry. A jedny takové se před pár dny objevily na YouTube. Na záběrech je krásný bílý supersport v detailním záběru, takže si můžete důkladně prohlédnout jak ostře řezanou přední část, tak hlavně vpravdě mohutnou zadní část se čtveřicí koncovek výfuku a naprosto neuvěřitelně širokými pneumatikami.

lamborghini-countach-lpi-800

Na všech záběrech, i těch oficiálních, byl Countach zachycen vždy jen v bílé barvě. Tipujeme, že jde stále o jedno a tytéž auto. Lamborghini jej ale nabízí ve 30 různých barvách, některé jsou pak totožné s modelem ze sedmdesátých let.

Přečtěte si také:  Lamborghini vzkřísilo původní Countach LP 500. Má dokonce originální pneumatiky

A ještě malé shrnutí pro ty, kteří by snad příchod nové legendy nezaznamenali. Countach LPI 800-4 je poháněn 6,5litrovým atmosférickým motorem V12, kterému sekunduje ještě elektromotor, přičemž celkový výkon je 803 koní. Díky tomu a také díky sedmistupňové robotizované převodovce zvládne Countach zrychlení z 0 na 100 km/h za 2,8 sekundy. Na 200 km/h pak za 8,6 sekundy. Mimochodem, jde tak o nejrychlejší Countach všech dob.

1 komentář

Přidat komentář