ŠKODA Muzeum v Mladé Boleslavi připomíná aktuální výstavou jeden z nejdůležitějších milníků historie společnosti. Nová výstava „25 let společně“ nabízí ucelený pohled na události, které stály na startu spojení automobilky ŠKODA a koncernu Volkswagen, stejně jako na dynamický vývoj spolupráce a úspěšný rozvoj společnosti ŠKODA AUTO.

25-let-SKODA-VOLKSWAGEN

„Mimořádná výstava připomíná proces výběru silného strategického partnera pro automobilku ŠKODA, ústící v její začlenění do již tehdy největšího automobilového koncernu v Evropě. Cílem je seznámit návštěvníky nejen s tím, co jedné z nejúspěšnějších fúzí v dějinách automobilového průmyslu předcházelo, ale především jak hlubokými změnami tradiční česká značka za uplynulých pětadvacet let v různých rovinách své činnosti prošla,“ říká Andrea Frydlová, vedoucí ŠKODA Muzea v Mladé Boleslavi.

Úspěšný vývoj automobilky ŠKODA v období 1991-2016 je fascinující, přitom výchozí situace státního podniku na počátku 90. let byla značně obtížná. Výstava „25 let společně“ návštěvníky seznámí s významnými osobnostmi, které se podílely na jedné z nejúspěšnějších privatizací nejen v rámci České republiky, ale i s klíčovými okamžiky rozvoje automobilky. Přístupnou formou prezentované statistické údaje vypovídají o působivé expanzi společnosti ŠKODA AUTO jako součásti koncernu Volkswagen.

Zvláštní pozornost je věnována velkorysým investicím do rozvoje lidských zdrojů, vlastní vývojové základny a výrobních kapacit – vždyť objem výroby vzrostl od roku 1991 více než šestinásobně. Návštěvníci ŠKODA Muzea nahlédnou také do „kuchyně“ designerů okřídleného šípu nebo si připomenou strhující úspěchy značky v motoristickém sportu.

Výstava ve ŠKODA Muzeu (třída Václava Klementa 294, Mladá Boleslav) potrvá od 13. dubna do 30. srpna 2016.

podpis-smlouva-skoda-volkswagen-koncern-1991