Reklamám na auta se čas od času věnujeme, ale většinou vám ukazujeme ty, které jsou sice akční a vyjadřující podstatu auta, ale zároveň také třeba zakázané. Nikdo to asi nepochopíme, ale takový je bohužel dnešní svět. I Volkswagen už má na svém kontě nejednu zakázanou reklamu. Vtipné je, že mu zakázali spot, který parodoval všechny ty ostatní, také zakázané. Tentokrát se ale vydal s novou reklamou jinou cestou. Mnohem klidnější, ale také velmi zajímavou.

Reklama není na žádné auto. Je na model Golf a jeho historii. Ukazuje dva bratry, kdy ten mladší po starším dědí úplně vše a většinou z toho dvakrát nadšený není. Ono zdědit suspenzor, počmárané učebnice nebo obnošené oblečení není nic moc. Navíc ten mladší většinou dostával ne moc zajímavé dárky, kdežto ten starší si užíval parádní věci. A nejinak tomu bylo i s holkama. Zatímco starší vyrážel se svým Golfem na rande, mladší jen smutně koukal doma z okna.

Jenomže pak se to zlomilo a starší odjíždí na studia vysoké školy. A svému mladšímu bráškovi věnuje právě ten Volkswagen Golf, se kterým si sám tolik užil.

Je to vlastně nenásilná, klidná, ale hodně povedená reklama. Kdo z vás má staršího sourozence, umí se do pocitů hlavního hrdiny celkem snadno vcítit a je to takový návrat do minulosti. Hezká práce, co myslíte? 🙂