Nová Mazda MX-5 již dostává závodní úpravy

Autor: Jan Karlík - 8. 9. 2014


Pojďme si vysvětlit bulvární nadpis. Nová Mazda MX-5 (ND) byla představena teprve před pár dny a ještě ke všemu jsme zatím ve fázi, kdy neznáme důležité technické informace, ani cenu. Jak je tedy možné, že se již dočkala nějaký tuningových a závodních úprav? Žijeme v „době počítačové“, a tak se tyto úpravy zatím odehrály pouze v grafických programech miatích nadšenců.

Sto lidí, sto chutí… Úpravy jsou tak různé, od pouhého snížení a výměny sériových litých kol až po kompletní přestavby, kde byste základ nové MX-5 museli nějakou dobu hledat. Nechybí tak vytažené blatníky ani mezichladič v přední masce vozu a celkově brutální vzhled na závodních pneumatikách Toyo. Jiné úpravy jsou maximálně účelné a předpovídají možnou podobu verze ND v úpravě od Mazdaspeed. Ta by měla podtrhovat lehkonohost vozu a přídává bezpečnostní prvky jakým je třeba rám.

Japonsko je zemí s bohatou tuningovou scénou a tak můžeme tyto rendery brát jako malou předpověď, protože vám garantuji, že za pár měsíců budou podobné verze již ve formě fotografií.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru