Nová Mazda MX-5 je tu! – foto + video

Autor: Jan Karlík - 4. 9. 2014


Den, který musí být pro každého petrolheada svátkem je tu. Mazda oficiálně představila novou, již čtvrtou generaci svého sportovního roadsteru s názvem MX-5. Do začátku známe finální podobu vozu, nicméně na technické parametry, které nás zajímaly nejvíce, si budeme muset ještě počkat

Mazda zatím vydala pouze stručnou tiskovou zprávu, kde pouze popisuje vlastnosti vozu, dobrou zprávou ale je, že se jedná o nejkompaktnější generaci ze všech a Mazda slibuje ještě purističtější návrat k původní lehké a na řidiče orientované koncepci.

Tím nejdůležitějším, co zatím víme, je jednoznačně hmotnost. Čtvrtá generace označená jako ND má opritu třetí generaci označované jako NC nižší hmotnost o více než 100 kilogramů (pohybujeme se tedy někde na hodnotě nižší než 1 000kg!). Auto je zároveň celkově nižší a širší. Nová MX-5 dostává výrazné blatníky a relativně nízké dveře, což má kromě jiného zlepšit výhled z vozu.

Nová generace stejně jako ty předchozí ctí dokonalé rozložení hmotnosti v poměru 50:50. Jaký agregát se bude schovávat pod dlouhou kapotou a jak rychlá japonská novinka bude, to je zatím ve hvězdách. Jako základ poslouží technologie Skyactive, která protkává celou aktuální modelovou řadu Mazda. Podle předběžných zpráv by se měl o pohon zadní nápravy starat benzinový dvoulitr nebo menší jednotka o objemu 1,5l. Na potvrzení těchto informací musíme, stejně jako na jízdní hodnoty, sledujte náš web, budete tak první, kdo se to dozví.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru