LADA_Niva_Vision

LADA Niva je legenda, v téměř nezměněné podobě – s výjimkou jména – se prodává od roku 1976, ale i její dny jsou téměř sečteny. Už v roce 2024 se chystá nová generace, která bude využívat techniku značky Dacia.

Díky tomu, že je LADA součástí skupiny Renault, spolupracuje ruská automobilka při vývoji nové generace modelu Niva s Dacií. Techniku, kterou nová LADA Niva dostane, bude sdílet s novou generací Dacii Duster. A je to logické, vždyť obě auta cílí na stejné cenově senzitivní cílové skupiny, jen na odlišných trzích.

Přečtěte si také:  Nový Range Rover Sport se představuje. Benzinový osmiválec nechybí, elektromobil přijde do 2 let

O tom, že se chystá nová generace Lady Niva, mluvila ruská automobilka už před rokem. Před pár dny tuto informaci znovu potvrdila. A potvrdila také to, že to bude už v roce 2024.

Nová generace se objeví v segmentu B-SUV, tedy mezi malými městskými crossovery typu Toyota Yaris Cross, Škoda Kamiq nebo Renault Captur. Základem má být architektura CMF-B, kterou pro své modely používá Renault, ale dnes už i Dacia pro modely Logan, Sandero i Jogger.  Novinka má nabídnout pětidveřovou karoserii a designově by měla na současný model navazovat. Ta sice prapůvodně vznikla pouze jako třídveřový vůz a teprve o hodně později přidala pětidveřovou karoserii. O pár let později by měla přibýt ještě větší verze s názvem Grand Niva, která by měla odpovídat Dacii Bigster.

Přečtěte si také:  LADA Niva Travel [BLACK] se představuje. Speciální edice přidává styl i lepší výbavu

Nicméně LADA dnes nabízí dva modely Niva. Jeden, který vychází z prapůvodního off-roadu, a jmenuje se Niva Legend, a druhý, který se jmenuje Niva Travel. Ten je modernější a původní model ničím nepřipomíná. K zamyšlení tak zůstává, kterou Nivu bude výrobce nahrazovat, případně jestli místo dvou aut neudělá jen jedno. To totiž AvtoVAZ nekonkretizoval. 

Kromě nové Nivy chce ruská automobilka do roku 2025 představit ještě tři další úplně nové modely.

Přidat komentář