Nová kolekce Porsche Design ve znamení modelu 911 Carrera RS 2.7

Autor: Anina Russová - 27. 6. 2015


Hodně se nám líbí, jak si stuttgartská automobilka Porsche připravuje stále nové a nové vychytávky a speciality pro fandy nebo majitele klasických modelů. Obzvlášť divize Porsche Classic se opravdu činí, když nám za poslední dobu předvedla novinku v podobě navigace pro klasické 911 nebo možnost výměny palubní desky. Teď pro vás ale máme opravdovou a poněkud dostupnější Porsche specialitku.

Odkazuje na skvostnou 911 Carrera RS 2.7 z roku 1973, která se díky své technologické a emocionální dokonalosti řadí mezi nejlepší auta své doby (jen své doby? :) ). No, nebudeme lhát, i my ji milujeme, ale pořizovací ceny jsou z úplně jiné dimenze a neustále letí vzhůru, bohužel. A není se čemu divit, když 2.7 litrový motor umístěný tradičně vzadu až za nápravou dával 210 pěkně živých koní, a tak se auto rychle stalo ikonou. Vyrobeno bylo pouhých 1 580 kusů a i dnes jde o velmi žádaný artikl. Každopádně pokud nemáte na kontě pár milionů a přesto byste si něco originálního, co právě na tuhle Carreru odkazuje, rádi pořídili, máme pro vás možná řešení.

Porsche představilo zbrusu novou kolekci doplňků a oblečení odkazující na tuhle krásku v šedozeleném provedení a k tomu rovnou i úplně nové modely v měřítku 1:43. Ale pěkně postupně!

V prvé řadě si můžete pořídit sadu kufrů, které nejen, že jsou vyrobeny na míru tak, aby se vešly do všech současných modelů Porsche, ale také nesou jejich klasické barvy. A nemyslete si, Porsche to dotáhlo k dokonalosti a zelená barva na kufrech je přesně ta stejná, která se používala i na auto. Vyrobeny jsou ze 100% polykarbonátu, větší z nich má objem 75 litrů a je za 699 €, menší má objem 33 litrů a stojí 599 €. Vyrobeny budou v symbolickém omezeném počtu 1973 kusů.

Aby bylo co do nich zabalit, představilo Porsche také unisex teplákovou soupravu za 135 €, tričko za 49 € a baseballovou čepici za 29 €. K tomu všemu přidá automobilka také například silikonovou formu na pečení nebo naopak na vytváření ledových kostek ve tvaru znaku automobilky, která je použitelná v rozmezí teplot -40 stupňů až +230 stupňů.

A teď to nejzajímavější. Porsche nabídne dvě varianty limitované edice modelů Porsche 911 Carrera RS 2.7, přičemž jedna bude v provedení bílá/zelená a druhá černá/modrá. Tak jako kufrů jich bude vyrobeno pouze 1973 kousků v ceně 59 € za jeden. Nicméně ne všechny produkty jsou pro celý svět stejné, takže to chce hlídat si jak evropský, tak americký e-shop Porsche Design.

 

Štítky: , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru