lamborghini-aventador-s- (2)

Elektromobilita hodně lidí hodně štve. Jsou tací, kteří tvrdí, že všechny ty elektromobily a hybridy jsou nudné a pohřbívají řidičský zážitek. Všem těm většinou říkáme, ať si zkusí nějaký zajímavý hybrid nebo elektromobil a ne jen ta malá městská přibližovadla, která poslední dobou chrlí většina automobilek v rámci honby za nižšími emisemi.

Ale pak si uvědomíte, že do kategorie elektrifikovaných aut patří i velká spousta hodně zajímavých supersportů. Namátkou třeba Porsche 918 Spyder nebo Ferrari LaFerrari. A k téhle partě už brzy přibyde další super auto pracující jak se spalovací jednotkou, tak také s elektromotorem. Bude jím nová generace Lamborghini Aventador.

Ta současná je s námi už od roku 2011, ale fakt je, že v roce 2016 prošla faceliftem. Proto se začíná mluvit o tom, že nejpozději příští rok Lamborghioni ukáže jeho novou verzi.

Lamborghini Aventador S nabízí mnoho nových prvků, v pražském showroomu je k vidění první kus

A zatím je jasné jen jedno. Bude to monstrum! Britský Car Magazine přišel s tím, že má informace přímo od zdroje z automobilky. Tvrdí, že nový Aventador bude hybridem, který bude pracovat jak s fantastickým dvanáctiválcem, tak hned s trojicí elektromotorů! Dva by měly být umístěny na přední nápravě, pro každé kolo jeden. Třetí elektromotor se zase bude starat o zadní nápravu. To vše bude obsluhovat automatická převodovka, která má být naladěna tak, aby převodové stupně měnila rychleji než mrknutím oka.

Pokud tohle bude pravda, a bohužel zatím jde jen o spekulace, byť prý od důvěryhodného zdroje, bude Aventador super monstrem, jehož výkon se bude pohybovat kolem 1000 koní!

Mluví se také o tom, že Lamborghini dá více než kdy dřív přednost převážně karbonovým vláknům a zapracuje také na hmotnosti auta. Pohon všech kol zůstane beze změny. Lamborghini se prý rozhodlo, že nový Aventador udělá sexy a super výkonný hybrid, aby ukázalo, že i elektřina může mít emoce. Pokud mu to vyjde, bude to velká paráda!