Kamufláží polepené Ferrari LaFerrari dovádí v prašné továrně, vzorek z pneumatik mizí rychle

Autor: Pavel Srp - 4. 9. 2018


Když vlastníte Ferrari LaFerrari, auto z limitované edice, které si rozhodně nemohl koupit každý, asi na něj budete dávat velký pozor. Někteří jeho majitelé tak se svým autem vlastně ani nikdy nejeli. Ne tak Merckx, který ho vzal do továrny a pořádně mu zatopil pod kotlem.

Merckx vlastní Ferrari LaFerrari, které si nechal polepit fólií do kamufláže. Původně bylo červené. I díky tomu se tolik nemusí bát toho, když auto vezme do podobného prostředí jako uvidíme ve videu. Obávat se je ale třeba o vzorek na pneumatikách, ten totiž mizí vážně rychle. Řidič auta plynový pedál škádlí opravdu velmi, zadní kola se protáčejí a na asfaltu vznikají donuty. Vypadá to jako parádní zábava.

LaFerrari vzniklo v pouhé 499kusové limitované sérii a pohání ho kombinace 6,3litrového motoru V12 a elektromotoru. Výkon benzinového dvanáctiválce je 588 kW/800 koní a elektromotor se může pochlubit 163 koňmi. Pokud se čísla obou motorů sečtou, výsledkem je 708 kW/963 koní. Z 0 na 100 km/h tento roadster zrychlí za méně než tři sekundy, na 200 km/h to zvládne za 7,1 sekundy a z nuly na 300 km/h zrychlí za pouhých 15 sekund.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek