2024 - Volkswagen California

Nová generace kempingového Volkswagenu California představena. Objednávky poběží od června

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Volkswagen - 9. 5. 2024


Volkswagen California je ikonou v segmentu kempovacích vozů. Volkswagen Užitkové vozy nyní ve světové premiéře představuje zcela nově vyvinutou generaci bestselleru, jehož bylo vyrobeno již více než 280 000 vozů. Základem modelu Nová California1 je dlouhá verze Multivanu. Volkswagen Užitkové vozy kempovací vůz nově zkonstruoval ve všech oblastech. Nová California je díky tomu ještě prostornější, chytřejší, promyšlenější, mnohostrannější a udržitelnější. Přebírá koncepci od svých ikonických předchůdců a plynule tak navazuje na jeden z mimořádně úspěšných příběhů v automobilovém průmyslu. Předprodej modelu Volkswagen California začne v červnu.

Volkswagen zachovala typické prvky modelu California, jakými jsou výsuvná střecha nebo interiér promyšlený až do posledního detailu. A je zřejmé, že nový Volkswagen California je zároveň prostorným MPV pro každodenní provoz, který se během okamžiku může proměnit v kempovací vůz pro nejlepší životní výpravy. To vše nyní funguje ještě lépe díky moderním pohonům, asistenčním systémům a informačním a zábavním funkcím ve spojení s novým uspořádáním kempovacího vozu.

Všechny verze modelu California budou poprvé dodávány se dvěma posuvnými dveřmi v sériové výbavě, což nabízí ještě mnohostrannější možnosti využití. Další novinkou je plug-in hybridní pohon.

„Beach“, „Coast“ a „Ocean“ – správný kempovací vůz pro každou situaci

Volkswagen bude model California nabízet ve verzích „Beach“, „Beach Tour“, „Beach Camper“ (s kuchyňkou v zádi), „Coast“ a „Ocean“ (vždy s plnohodnotnou kuchyňskou linkou na straně řidiče). Zákazníci tak budou mít znovu k dispozici kompletní rodinu kempovacích vozů, která splňuje nejrozmanitější nároky a hodí se pro nejrůznější životní situace. Nová generace modelu California je navíc jedním ze tří pilířů největší nabídky kempovacích vozů. Dalšími dvěma pilíři jsou Caddy California v nižším segmentu a o třídu větší Grand California.

Vždy s výsuvnou střechou, vždy se dvěma posuvnými bočními dveřmi

Všechny verze modelu California mají společnou výsuvnou střechu s předním oknem/velkým otvorem vpředu a dvěma dalšími okny v bočních skládacích stěnách výsuvné střechy (všechna okna mají síť proti hmyzu). Dalším společným prvkem jsou posuvné dveře na levé a pravé straně – u modelu California 6.1 byly ve stupních výbavy „Coast“ a „Ocean“ jen na straně spolujezdce. Nová California proto nyní v každodenním provozu nabízí možnost nastupování a nakládku z obou stran. Při cestování lze navíc poprvé používat obě strany vozidla jako terasu pod širým nebem. Zákazníci si přitom mohou pro pravou nebo levou stranu objednat markýzu, která je ochrání před deštěm či přemírou slunečního svitu.

Rovněž nová jsou samostatná sedadla místo lavice vzadu. To znamená, že nyní mohou být drahá jízdní kola přepravována i uvnitř vozu a sedadla lze navíc jednotlivě rozmístit podle individuálních preferencí.

V neposlední řadě jsou všechny vozy California od verze „Beach Tour“ vybaveny zcela nově vyvinutou kempovací ovládací jednotkou na střešním sloupku C na straně spolujezdce. Displej slouží k ovládání a kontrole veškerých kempovacích funkcí. Alternativně lze funkce ovládat prostřednictvím příslušné nabídky informačního a zábavního systému nebo pomocí aplikace „California“ na chytrém telefonu.

Jak je nová generace Volkswagenu California ve všech oblastech promyšlena, ukazuje názorně jeden malý technický detail: Všechny vnitřní LED svítilny a prvky dekoračního osvětlení interiéru je možné krátkým dvojitým poklepáním na jeden z mnoha spínačů osvětlení vypnout najednou. Je to funkce, kterou člověk často marně hledá dokonce i v luxusních hotelech.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru