Hyundai Tucson je oblíbené SUV, které je s námi už od roku 2004 ve třech generacích, ačkoliv ta druhá nesla jméno ix35. Korejská automobilka ale už pilně testuje čtvrtou generaci. Zachycena byla na okruhu Nürburgring.

Třetí, tedy současná generace Hyundai Tucson přišla v roce 2016 a už po dvou letech, tedy v loňském roce dostala facelift a letos přibyla nová verze N line. Vydržet by s námi měla ještě dva roky, ale v roce 2021 by měla přijít generační obměna. A tyto modely už Hyundai testuje, třeba v ostrém tempu na okruhu Nürburgring.

Auto je důkladně zalepeno maskovací fólií, takže o tom, jak bude vypadat, můžeme zatím jen spekulovat. Jde ale ještě o jedno z velmi brzkých testování, protože je možné si všimnout toho, že v autě nejsou sedadla, ale je tu naopak bezpečnostní rám. To určitě neprozrazuje závodní choutky, ale spíše fakt, že Hyundai zatím testuje hlavně některé důležité součásti karoserie a auta, ale ještě finálně neladí jízdní vlastnosti.

Testuje se na Nürburgringu Hyundai Kona N? I podle kol z i30 N to tak vypadá

I tak si ale na karoserii můžeme všimnout několika zajímavých věcí. Třeba siluetu, kdy je vidět, jak střecha směrem vzad klesá a vytváří dynamičtější profil. Stejně tak přední světlomety budou rozdělené podobně, jako to má menší Hyundai Kona. Očekáváme, že mezi zadními světlomety bude dnes tolik moderní světelný LED pásek.