2021-Opel_Movano- (1)

Opel zveřejnil první informace a snímky zcela nového Movana-e, prvního bateriového elektromobilu německé značky v segmentu velkých dodávek. Nová generace Opelu Movano se vznětovými motory a elektromotorem je nejkonkurenceschopnější nabídkou, jakou dosud Opel v tomto segmentu trhu lehkých užitkových vozidel nabídl.

Nová generace řady Opel Movano vyniká vysokým užitečným zatížením i spoustou kombinací délek a výšek i verzí karoserie. Hned od vstupu na trh bude nové Movano k dispozici nejen s moderními vznětovými motory, ale také s bateriovým elektrickým pohonem. Nové modely Movano a Movano-e dorazí k prodejcům automobilů Opel už koncem tohoto roku.

Nový Opel Movano se vypořádá s každým úkolem – od převozu pasažérů až třeba po přepravu chlazeného zboží. Odolný a robustní charakter nového Opelu Movano se odráží i v jeho designu, který zároveň avizuje jeho dynamiku a vysokou účinnost. Důležité pro profesionály a správce vozových parků je, že ani elektrické Movano-e nedělá co do užitných vlastností žádné kompromisy a představuje tak skutečně plnohodnotnou alternativu ke konvenčně poháněným LCV vozům.

2021-Opel_Movano-elektromobil

Trakční elektromotor nového Opelu Movano-e má výkon 90 kW/122 k a točivý moment 260 Nm. Maximální rychlost je elektronicky omezena na 110 km/h. Zákazníci mohou zvolit Li-ion akumulátory výkonu 37 kWh, nebo 70 kWh, které užitkovému Movanu-e propůjčují akční rádius 117 km, resp. 224 km (dle WLTP).

Baterie jsou uloženy pod podlahou nákladového prostoru, takže neomezují přepravní kapacitu vozu a navíc toto řešení zlepšuje stabilitu jízdy v zatáčkách a silném bočním větru. Účinnost elektrického pohonu dále zvyšuje propracovaný rekuperační brzdový systém.

Přečtěte si také:  Podle Greenpeace je Toyota "špinavá značka". Vadí například, že odmítá zcela přejít na elektromobily

Výkony třech vznětových motorů o objemu 2,2 l, které plní emisní limity normy Euro 6d, se pohybují od 88 kW/120 přes 103 kW/140 k až po 121 kW/165 k. Točivý moment základního motoru 300 Nm je k dispozici už při 1500 ot/min, u nejsilnější verze dává motor točivý moment 370 Nm už při 1750 ot/min. Výkon motorů se přenáší na přední kola prostřednictvím šestistupňových manuálních převodovek.

2021-Opel_Movano-%20(2)

Čtyři délky, tři výšky, přepravní kapacita 8,0 m3 až 17 m3

Zákazníci mohou vybírat ze čtyř délek (L1 až L4) a třech výšek (H1 až H3), přepravní kapacita skříně činí 8,0 až 17 metrů krychlových. Dveře varianty H3 jsou vysoké 2,03 m – to je nejlepší hodnota ve třídě. Spolu se zadními dveřmi, které se otevírají v úhlu 180 stupňů (na přání až v úhlu 270 stupňů), umožňují snadné nakládání. Celková hmotnost nového Opelu Movano se pohybuje od 2,8 tuny až po 4,0 tuny, užitečné zatížení činí až 2,1 tuny. S výškou prahu skříně pouhých 494 milimetrů, šířkou ložné plochy mezi podběhy kol 1422 mm a vnitřní šířkou skříně 1870 mm představuje nová velká dodávka značky Opel měřítko pro všechny konkurenty.

Standardní kabina má tři sedadla v jedné řadě, prodloužená kabina Crew Cab pak nabídne i druhou řadu sedadel pro další čtyři cestující. Nové Movano se standardní kabinou i dvojkabinou Crew Cab se dodává i jako podvozek připravený pro nejrůznější nástavby.

2021-Opel_Movano-rozvory_a_vysky

Špičkové asistenční systémy zvyšují aktivní bezpečnost

Nejmodernější asistenční systémy Opelu Movano poskytují ochranu řidiči a jeho pasažérům i ostatním účastníkům silničního provozu. Rozsáhlý seznam bezpečnostních prvků, z nich většina je součástí standardní výbavy, zahrnuje např. automatické protikolizní brzdění, zařízení pro bezpečné sjíždění svahů, varování před mrtvým úhlem zrcátek nebo varování před nechtěným vyjetím z jízdního pruhu.

Pro profesionální správu vozových parků se hodí služba „Opel Connect“ s programem „Free2Move Fleet Services“, jehož prostřednictvím lze sledovat polohu vozidla, optimalizovat trasy a monitorovat údržbu i spotřebu paliva.

Přečtěte si také:  LADA Niva už je také jako elektromobil. Koupit ji navíc můžete překvapivě levně

Nové Movano se připojuje k dodávkám Combo a Vivaro jako nejnovější člen rodiny lehkých užitkových vozidel značky Opel. Celé portfolio LCV modelů značky Opel bude ještě do konce letošního roku nabízet i elektřinou poháněné varianty. A v horizontu roku 2024 nabídne Opel elektrifikovanou verzi všech modelových řadách svých osobních i užitkových automobilů.

2021-Opel_Movano-%20(3)

Přidat komentář