Kdo z vás se s autem pohybuje po městě, jistě se mnou bude souhlasit, že někteří chodci jsou jako časovaná bomba. Nejčastěji jde o mladé se sluchátky v uších, nebo matky s kočárky. Ti jsou schopni vlézt do silnice absolutně nečekaně. Právě zástupce mladých lidí se před nedávnem stal účastníkem dopravní nehody, kterou policie stále vyšetřuje. Ačkoliv skončil pod koly auta, které jej srazilo, chyba řidiče to podle našeho rozhodně nebyla.

Nehoda se stala v centru Prahy. Její záznam zveřejnila pražská městská policie, která na svém facebooku napsala toto: „Na křižovatce ulic Opletalova x Washingtonova srazil řidič osobního vozu chodce přecházejícího vozovku. Muže ležícího na zemi před vozidlem si všimla projíždějící hlídka. Po zjištění jeho zdravotního stavu, kdy si stěžoval si na bolest hlavy a nohy, ho strážníci s pomocí kolemjdoucího přenesli na chodník, zabalili do termofólie a přivolali záchrannou službu a státní policii. Záchranáři převezli 45letého muže po akutním ošetření do nemocnice.“

Sražený chodec v Praze 1

Sražený chodec v Praze 1Řidič osobního vozu srazil v centru Prahy chodce, strážníci mu poskytli první pomoc a přivolali záchranáře.Na křižovatce ulic Opletalova x Washingtonova srazil řidič osobního vozu chodce přecházejícího vozovku. Muže ležícího na zemi před vozidlem si všimla projíždějící hlídka. Po zjištění jeho zdravotního stavu, kdy si stěžoval si na bolest hlavy a nohy, ho strážníci s pomocí kolemjdoucího přenesli na chodník, zabalili do termofólie a přivolali záchrannou službu a státní policii. Záchranáři převezli 45letého muže po akutním ošetření do nemocnice, podrobnosti nehody šetří policie ČR.

Zveřejnil(a) Městská policie hl. m. Prahy dne Čtvrtek 6. srpna 2020

Vše se stalo jen pár metrů, možná spíše centimetrů od přechodu. Abychom byli přesní, chodec vlastně na tom přechodu zůstal po nehodě ležet, ovšem při jejím začátku po něm rozhodně nešel. Z videa je celkem dobře vidět, že šel po silnici nebo na ni vstoupil přímo před projíždějící auto a to navíc z boční strany.

V tuto chvíli si případ převzala státní policie, která jej musí vyšetřit. Nevíme, jak to dopadne, ale v tomto případě opravdu doufáme, že ve prospěch řidiče.