Nissan_JUKE_Kiiro-Batman

Nissan Juke Kiiro je hlavní automobilovou hrdinkou v novém filmu Batman

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Nissan - 16. 3. 2022


V návaznosti na své průkopnické dědictví odvážného designu nabídne Nissan speciální verzi svého ikonického crossoveru Juke s názvem „Kiiro“.

Partnerství s filmem The Batman

Na podporu uvedení limitované edice Juke Kiiro Nissan utvořil partnerství se společností Warner Bros Pictures, aby podpořil kinematografický debut zcela nového epického filmu The Batman.

Film The Batman, jehož premiéra proběhla v Praze 3. března 2022, je nejočekávanějším filmem roku 2022. Hlavní role Batmana se tentokrát zhostil Robert Pattison a jako Catwoman uvidíte Zoë Kravitz, dceru Lennyho Kravitze. Ve filmu se mstitel v kápi vydává na cestu od pomsty k naději. My ve společnosti Nissan máme pocit, že Nissan Juke Kiiro oslavuje cestu za poznáním.

batman

Nepřehlédnutelný design

Tuto speciální verzi, jejíž název byl převzat z japonského slova Kiiro, které znamená „žlutý“, představuje nová a velmi moderní barva karoserie Ceramic Grey, která je doplněna o jedinečné zářivě žluté prvky „spiced lemon“ na spodní části předního nárazníku, ve spodní části dveří a na zadním nárazníku.

Tyto barevné záblesky společně dodávají vnějšímu designu modelu Juke Kiiro dynamiku a provokativní nádech. Dalším poutavým detailem je hliníková úprava hrany předního nárazníku.

Design 19″ kol modelu Juke Kiiro je převzat z nejvyšší verze Tekna. Disky jsou ale lakovány černou barvou, což mu dodává jedinečný nádech.

Na zrcátkách a okrajích střechy je vidět propracovaný vzor, který bledne, jako by ho vítr nebo rychlost odfoukly směrem k zadní části vozidla.

Nissan_JUKE_Kiiro-Batman-3

Žluté detaily interiéru

Uvnitř jsou sedadla čalouněna černou a šedou metalickou koženkou. Kromě toho se na předních a zadních sedadlech objevují záblesky žluté barvy v podobě prošívání, stejně jako na středové loketní opěrce, středové konzoli, předních dveřích a napříč celou kabinou.

„Od uvedení prvních atraktivních možností personalizace původního modelu Juke víme, jak moc zákazníci oceňují styl modelu Juke a to, jak se jeho osobnost hodí k hravým doplňkům. Chtěli jsme vytvořit speciální verzi, která bude vypadat seriózně, s přidanou přítomností a odvahou – ale která nebude pochmurná nebo nudná. Jsem přesvědčen, že Juke Kiiro bude mít velký úspěch,“ řekl Arnaud Charpentier, viceprezident pro produktovou strategii a cenotvorbu v regionu Nissan AMIEO.

Speciální verze Juke Kiiro bude omezena na pouhých 5000 kusů v celém regionu a navazuje na předchozí speciální verze Juke Kuro (černá) a Shiro (bílá) první generace Juke.

Na designu modelu Juke Kiiro se podílel tým Nissan Design Europe v centru Londýna, kde byly navrženy obě generace modelu Juke, který je průkopníkem v tomto segmentu, a také další průkopnický crossover značky Nissan, model Qashqai.

Nissan_JUKE_Kiiro-Batman-4

Nejen hezká tvář

Juke Kiiro je stejně jako ostatní modely řady poháněn tříválcovým benzinovým motorem, který je účinný a citlivý. Jednotka o objemu 1,0 litru je vybavena turbodmychadlem a dosahuje výkonu 114 koní a točivého momentu 200 Nm. Standardem je šestistupňová manuální převodovka, k dispozici je také dvouspojková automatická převodovka s pádly pro řazení.

Juke je vybaven intuitivními a snadno použitelnými technologiemi. Mezi bezpečnostní funkce patří inteligentní nouzové brzdění s rozpoznáváním chodců a cyklistů, inteligentní tempomat, rozpoznávání dopravních značek, inteligentní asistent pro udržování v jízdním pruhu, varování před křížením vzadu a Inteligentní sledování mrtvého úhlu se zásahem do řízení, který řidiče varuje, když se vedle něj objeví vozidlo skryté před jeho pohledem v mrtvém úhlu, a navede Juke zpět do jízdního pruhu, aby zabránil kolizi.

Informační a zábavní systém NissanConnect umožňuje zákazníkům využívat Apple CarPlay nebo Android Auto k zrcadlení oblíbených aplikací chytrého telefonu na integrovaném 8palcovém dotykovém displeji.

Nissan_JUKE_Kiiro-Batman-2

Řidiči mají přístup k mapám TomTom a službě Live Traffic. Juke je kompatibilní se službou Google Assistant, která nabízí širokou škálu příkazů, včetně možnosti odesílat cíle do navigačního systému vozu prostřednictvím svého chytrého zařízení.

Speciální verze Kiiro byla představena také pro model Micra. Nissan Micra Kiiro a Juke Kiiro můžete již nyní objednávat u autorizovaných prodejců Nissan.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru