Nikdy se v autě nenechte rozptýlit. Může to skončit nepříjemnou nehodou

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: alex c/YouTube - 24. 11. 2020


Na silnici na nás číhá řada nebezpečí. Buďme ale upřímní, za drtivou většinu si můžeme my sami. Někteří řidiči jsou za volantem agresivní, jiní až příliš vystrašení a další se nevěnují řízení tak, jak by měli. A přesně to je i případ řidiče z Colorada, který se místo řízení věnoval kelímku s kávou. A navíc v zatáčce. Jak už asi tušíte, nedopadlo to vůbec dobře, naboural.

Nehoda se stala na klikaté silničce národního parku Rocky Mountain a zachytily ji kamery v jednom z nabouraných aut. Záběry zachycují jak to, co se děje před autem, tak také to, co je uvnitř. Video začíná celkem pohodovou jízdou klikatou silnicí, ale v jedné ze zatáček vyjede protijedoucí řidič ze svého jízdního pruhu. Nešlo se mu jakkoliv vyhnout. Nejen, že to bylo velmi rychlé, ale manévrovací prostor byl poměrně malý.

Naštěstí náraz, který přišel, nebyl nijak velký. Stačil ale k tomu, aby vystřelily airbagy, což nesmírně vyděsilo spolujezdkyni z nabouraného auta. Naopak její řidič zůstal ledově chladný, až překvapivě. Naštěstí se ale nikomu nic nestalo. Podle dostupných informací se vyjetím viníka nehody z jízdního pruhu mohl kelímek s kávou. Právě v té zatáčce po něm sáhl a napil se.

Policisté kontrolovali řidiče nákladních automobilů z autobusu. O přestupky nebyla nouze

Nevěnování se řízení

Napít se kávy za jízdy zní jako naprosto samozřejmá věc, ale právě ve chvíli, kdy si řidič užívá svou oblíbenou dávku kofeinu, prakticky porušuje zákon.  Nevěnuje se totiž řízení. A právě tento přestupek je každoročně zodpovědný za celou řadu i vážných dopravních nehod. Dokonce patří mezi tři nejčastější řidičské chyby. Mimochodem, další dva jsou nepřiměřená rychlost a špatné předjíždění.

Do pojmu nevěnování se řízení se dá schovat celá řada řidičských přešlapů. Třeba telefonování za volantem nebo jakákoliv jiná manipulace s mobilem, ale i ono pití nebo svačení. Zatímco ale použití mobilu je během řízení zakázáno, svačina problém není. Pamatujme ale, že ukápnutý kečup z párku v rohlíku a snaha o vyřešení fleku nebo právě kelímek s kávou, která může být překvapivě horká, může zapříčinit řidičskou nepozornost. A stačí desetina sekundy a problém je na světě.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek