Nesmyslné předjíždění před železničním přejezdem mohlo skončit špatně

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 30. 4. 2020


Koncem minulého týdne dostali dopravní policisté poměrně zarážející video, ve kterém jsou zachyceni dva lehce zběsilí řidiči. Jak je ze záznamu patrné oba měli ve středu 22. dubna na silnici 1/16 mezi obcemi Pilníkov a Trutnov porušit dopravní předpisy při předjíždění a ještě si počínat dost riskantně vůči ostatním účastníkům i sobě. Oba nyní čeká trest.

Prvnímu hříšníkovi v SEATu Leon kladou policisté za vinu, že předjel před sebou jedoucí automobil v místě, kde je to zakázáno, a také před železničním přejezdem. Několik málo sekund za ním, ale předjížděl také řidič Škody Kodiaq hned čtyři auta. Neodradilo ho ani to, že má v cestě železniční přejezd. Navíc poslední jím předjížděné vozidlo hned za přejezdem dávalo znamení o změně směru a odbočovalo vlevo na obec Vlčice.

Co dělat, pokud uvíznete na železničním přejezdu? Závory klidně prorazte

Policisté po vyhodnocení záznamu už oba řidiče našli, ačkoliv jednoho jen velkou náhodou. V případě šoféra Kodiaqu měli totiž hledání ztížené, protože šlo o cizince. Nakonec na něj narazili při běžné dopravní kontrole. Oběma řidičům nyní u správního orgánu hrozí za dopravní přestupky pokuta pět až deset tisíc korun a zákaz řízení na šest až dvanáct měsíců.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru