Koncem minulého týdne dostali dopravní policisté poměrně zarážející video, ve kterém jsou zachyceni dva lehce zběsilí řidiči. Jak je ze záznamu patrné oba měli ve středu 22. dubna na silnici 1/16 mezi obcemi Pilníkov a Trutnov porušit dopravní předpisy při předjíždění a ještě si počínat dost riskantně vůči ostatním účastníkům i sobě. Oba nyní čeká trest.

Prvnímu hříšníkovi v SEATu Leon kladou policisté za vinu, že předjel před sebou jedoucí automobil v místě, kde je to zakázáno, a také před železničním přejezdem. Několik málo sekund za ním, ale předjížděl také řidič Škody Kodiaq hned čtyři auta. Neodradilo ho ani to, že má v cestě železniční přejezd. Navíc poslední jím předjížděné vozidlo hned za přejezdem dávalo znamení o změně směru a odbočovalo vlevo na obec Vlčice.

Nehody na železničních přejezdech přibývají. Často jsou smrtelné

Policisté po vyhodnocení záznamu už oba řidiče našli, ačkoliv jednoho jen velkou náhodou. V případě šoféra Kodiaqu měli totiž hledání ztížené, protože šlo o cizince. Nakonec na něj narazili při běžné dopravní kontrole. Oběma řidičům nyní u správního orgánu hrozí za dopravní přestupky pokuta pět až deset tisíc korun a zákaz řízení na šest až dvanáct měsíců.