BSTC-Performance-Mercedes-AMG-GT-R-Pro-1

Němci poladili Mercedes AMG GT R, který je tak výkonnější než Black Series. A vypadá skvěle

Od Anina Russová | Zdroj a foto: BSTC Performance - 9. 5. 2022 0

Mercedes-AMG už chystá novou generaci modelu AMG GT, ale než se jí dočkáme, rozhodně by naší pozornosti neměla uniknout ta současná v úpravě od německé tuningové firmy BSTC Performance. Nejen, že vypadá vážně dobře, ale nabídne výkon, o jakém si může zdát i AMG GT Black Series.

BSTC Performance ctili jedinečnost tohoto modelu, a tak všechny nové díly použité pro designovou část úpravy pochází z modelu AMG GT R Pro. Jde o přední i zadní světlomety, zadní nárazník s ostře řezaným difuzorem, prahy, křídlo ale i přední nárazník s lízátkem. Z AMG GT R Pro pocházejí i kovaná kola obutá do pneumatik Michelin Pilot Sport Cup 2 v rozměrech 285/30 R19 vpředu a 335/25 R20 vzadu.

Přečtěte si také:  Hodně karbonu, a ještě více výkonu. ABT vyladil Audi RS Q8, ale levné to opravdu není

O pohon tohoto modelu se stará čtyřlitrový osmiválec se dvěma turbodmychadly, který má standardně výkon 585 koní. Pořádná porce, co myslíte? Němci ale šli mnohem dál. Po výměně obou turbodmychadel, vzduchového chladiče, svodů a katalyzátoru, sání a po úpravě řídící jednotky tohle AMG GT R teprve ukázalo, co v něm je.

A to je 903 koní, což z tohoto upraveného vozu dělá monstrum. Úpravce se nepochlubil s konkrétními čísly, ale zmínil, že úpravou musela projít i převodovka, protože ta sériová by takovou sílu nemusela vydržet.