Hodně karbonu, a ještě více výkonu. ABT vyladil Audi RS Q8, ale levné to opravdu není

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: ABT Sportsline -  6. 5. 2022


Audi RS Q8 je pořádným kusem auta. A také pořádně silným. Patří mezi ta vozidla, která doslovně definují pojem sportovně užitkový. Ne každý ale chce mít doma naprosto stejnou RS Q8, jakou může mít i soused. Je řada těch, kteří se prostě chtějí odlišit. A právě pro ně je tu spousta úpravců a mezi nimi i ABT. Ten uvedl svou verzi tohoto lehce mamutího SUV pod označením Signature Edition.

Pod kapotou je standardní dvěma turbodmychadly přeplňovaný čtyřlitrový osmiválec. Ten je ovšem naladěn na nestandardní výkon působivých 790 koní a točivý moment rovných 1000 Nm. S těmito hodnotami umí RS Q8 z 0 na 100 km/h zrychlit za 3,2 sekundy, maximální rychlost se pak zastaví na 315 km/h. A to jsou hodnoty světa super aut, rozhodně ne SUV. Přesto, jak vidno, to jde.

Přečtěte si také:  Nový safety car pro sérii DTM je CUPRA Formentor VZ5 upravená od ABTu

Aby to takto šlo a zjevně i fungovalo, vyměnil ABT mezichladič, turbodmychadla a nechal přemapovat řídící jednotku. To vše završila výměna kompletního výfukového systému, který je vyroben z oceli a je zakončen 105milimetrovými masivními koncovkami.

https://www.facebook.com/abtsportsline/posts/10159958300559641

V rámci tohoto projektu ale úpravce nepracoval jen na technice, ale samozřejmě také na designu. A v něm hraje absolutní prim hlavně karbon. Ten byl použit skoro na každý nový díl, od předního lízátka až po zadní a hodně ostře řezaný difuzor. Celek doplňují 23“ kola obutá do pneumatik 295/35 R23. Karbon našel své místo i v interiéru. Najdete ho na dveřích, volantu, ale i řadicí páce.

Přečtěte si také:  Test Audi Q8 Sportback 55 e-tron quattro | elektromobil (2023)

Jak už jsme zmínili, tohle vše rozhodně není laciné. ABT si za celý tuningový balíček účtuje 129 900 eur, tedy asi 3,2 milionu korun. A to je cena bez auta, ta je v Česku stanovena na 3 577 900 Kč včetně DPH.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *