Nejprodávanější model světa má znovu Toyota. Škodovka je na tom stále stejně

Autor: Anina Russová -   23. 1. 2020


Stejně jako každý rok touto dobou, vydala i letos společnost Focus2Move přehled prodejů jednotlivých automobilových modelů. Na prvních třech příčkách se nic nezměnilo. Několik zajímavých posunů se ale v žebříčku odehrálo.

Na prvním místě se, jako už tradičně, umístila Toyota s modelem Corolla. To už je takový folklór, Corolla je nejprodávanějším modelem světa už pěknou řádku let. V loňském roce si ji vybralo 1 236 380 zákazníků napříč celým světem. Stejné umístění, tedy druhé místo s 1 070 234 prodanými kusy, zaznamenal Ford s modely F-Series. A na třetím místě, opět stejně jako v loňském roce, se umístila znovu Toyota, tentokrát s modelem RAV4, kterého se prodalo 931 852 kusů.

Test Dacia Duster 1,5 dCi 80 kW S&S 4WD

V první desítce můžeme narazit i na prvního zástupce Evropy, konkrétně Volkswagen Tiguan, tedy nejprodávanější model značky roku 2019. Vybralo si jej 741 297 zákazníků. Jen kousek za ním je i model Golf, který se propadl z šestého místa z roku 2018 na místo deváté s 687 664 prodanými kusy.

A co Škoda? Stejně jako v loňském roce ji v žebříčku najdete na 33. místě a jde o model Octavia. Jde o stejné umístění jako v roce 2018. Jiná Škoda v Top 50, celý přehled najdete zde, není.

Upřímně ale přiznáváme, že jsme čekali, minimálně v první desítce, větší zastoupení vozů SUV. Neustále kolem sebe slyšíme, jak je jejich obliba na vzestupu, když už si pár let zákazníci nevybírají nic jiného. Jenomže právě v Top 10 jsou SUV zastoupeny jen tím Tiguanem, dále pak Hondou CR-V na pátém místě a Toyotou RAV4. Velká auta pak zastupuje Ford s F-Series a Chevrolet Silverado, to ale nejsou SUV. Tak uvidíme, jak to s tou popularitou SUV bude dále. Světové prodeje ji, na rozdíl o těch českých, zatím moc nepotvrzují.

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *