Alto, nejmenší model značky Suzuki dodávaný na český trh, je od května 2012 nabízen s modernizovaným motorem. Litrový tříválec o výkonu 50 kW dostal variabilní časování ventilů na sací i výfukové straně, tedy moderní technologii VVT, kterou používají i ostatní modely Suzuki.

Už tak vynikající kombinovaná spotřeba vozu Alto se díky optimalizaci motoru ještě snížila, a to na 4,3 l/100 km. Emise CO2 nově dosahují hodnoty 99 g/km a zlepšil se průběh točivého momentu.

Drobné změny nastaly i ve vzhledu. Nově bude Suzuki Alto k dostání s atraktivnějšími kryty kol, paleta barev se rozšířila o elegantní šedou metalízu (Glistening Gray Metallic). V interiéru potěší nová barevná kombinace ve spojení s novým vzorem potahů sedadel.

Tento ideální partner do města s úsporným a výkonným motorem, skvělým poloměrem otáčení a prostorným interiérem se i nadále nabízí v jediné, na svou třídu velmi bohaté výbavě, GL/AC. Pětidvéřové provedení obsahuje 4 airbagy, ABS+EBD, centrální zamykání s dálkovým ovládáním a nechybí ani manuální klimatizace, elektricky ovládaná přední okna nebo rádio s přehrávačem CD a MP3.

Stejně lákavá jako výbava je i cena, která začíná na částce 199 900 Kč. Suzuki Alto před modernizací prošlo také naším redakčním testem. Přečtěte si, jak se nám líbilo. 🙂

Tisková zpráva/-PS-