test-2021-porsche_macan-a-porsche_macan_s- (1)

Nejméně spolehlivou značkou je Porsche. Vyplývá to ze statistik pojišťovny poskytující prodlouženou záruku

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Warrantywise - Foto: Pavel Srp - 14. 12. 2022


Spolehlivost aut je proměnlivá a záleží na spoustě faktorů, včetně toho, jak se s autem jezdí. Pojišťovna, která řidičům pojišťuje prodlouženou záruku, má ovšem docela bohaté statistiky na to, aby se na spolehlivost automobilových značek dokázala podívat zeširoka. V nejnovějším žebříčku rozhodně nepotěší majitele vozů Porsche, Land Rover a Jaguar.

Britská pojišťovna Warrantywise, která se zaměřuje na prodlouženou záruku, analyzovala přes 131 tisíc svých klientů a jejich pojistných událostí za rok 2021 a 2022 a vypracovala přehled. Jeho výsledkem je to, jak velkou spolehlivost mají vozy jednotlivých značek a jak vysoké opravy se na autech mohou vyskytovat.

Překvapením je, že tou vůbec nejhorší značkou jsou modely Porsche, jejichž nespolehlivost překvapuje. Na hodnotě spolehlivosti mají zdaleka nejnižší bodové ohodnoccení jen 35,1 ze 100. S odstupem pěti bodů je na druhém místě Land Rover, na němž navíc byla provedena vůbec nejdražší oprava za bezmála 24 tisíc britských liber (přes 670 tisíc korun) a s dalším odstupem 8 bodů skončil na třetí příčce Jaguar.

Nejspolehlivější auta pocházejí z Japonska. Pojišťovna zveřejnila statistiku poruchovosti

Na kompletní přehled TOP 10 nejméně spolehlivých výrobců podle závad v rámci prodloužené záruky se můžete podívat v tomto přehledu:

Warrantywise-2022

Pokud se chcete podívat na jednotlivé modely podle Warrantywise, jsou k dispozici v tomto článku ze září.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru