Po prvním dílu nejlevnějších aut s výkonem přes 300 koní, těch dražších, jdeme nyní do finále. Pokud jste si z předešlé pětice nevybrali svého favorita, tak teď si vyberete určitě, teď nás totiž čekají pouze ty lepší a nejlevnější kousky!

5. Subaru WRX STI – 1 059 000Kč

V záplavě šestiválců tu máme čtyřválcový přeplňovaný boxer o objemu 2,5 litru s výkonem rovných 300 koní. Díky těmto hodnotám se stává nejvýkonnějším motorem s ohledem na výkon/objem v našem žebříčku. WRX STI je také pekelně rychlé. Z 0 na 100 se dostane za 5,2s a maximální rychlost je omezena na 250 km/h. O pohon se stará systém Symmetrical AWD (4×4), který zaručuje dokonalý převod velkého výkonu na vozovku. Pokud byste si zvolili WRX STI, tak byste navíc v ceně obdrželi i punc mistrů rallye v mnoha ročnících. Jeho test nás čeká v únoru a moc se těšíme. 🙂

4. Cheverolet Camaro – 1 015 000Kč

První ze tří kupé, další můžete tipovat. Z 0 na 100 km/h za 5,2 s a maximální rychlost 250 km/h. Říkáte si, že to jsou identické hodnoty jako má Subaru. Ano to máte pravdu. V Americe na to však šli z jiného konce než v Japonsku. Japonci využívají turbodmychadlo a nízkou hmotnost. Američani všechno toto kompenzují brutální silou a objemem. Motor Camara je v našem žebříčku nejobjemnější a má nejvíc válců. Jedná se o atmosféricky dopovanou vé-osmičku o objemu 6,2litru! Výkon činí 432 koní! No někde tu mastodontní váhu museli dohnat.

3. VW Passat – 1 014 900Kč

Když se řekne Volkswagen Passat, tak se mi vybaví asi milionkrát omílané a možná nejnudnější auto na světě. Ovšem musím nechat, že existuje jedna jeho varianta, která stojí za zmínku a tou variantou do teď byl Passat R36. Nyní se již R36 nevyrábí, ale atmosférický motor 3,6l FSI Passatu zůstal a proto se s jeho 300 koňmi mohl zařadit do našeho žebříčku. Za zmínku však stojí hodnoty ve zrychlení a maximální rychlost u motorizace 3,6 FSI: z 0 na 100 km/h 5,8s a rychlost elektronicky omezená na 250 km/h. A jak jsem sliboval Passat je konečně poslední limuzína v našem žebříčku – teď už jen ty zábavnější kousky.

Přečtěte si také:  Subaru ukázalo 1000koňový elektrický sporťák. Brousí si zuby na rekord Nürburgringu

2. Nissan 370Z – 999 000Kč

Teď se teprve dostáváme k zajímavým vozům. Ptáte se proč? Protože díky Nissanu 370Z a dalšímu kupé jsme se přehoupli pod magický milion korun! 370Z-ka je malé, agilní a ostré kupé navazující na bohatou historii modelů Z – již z dob Datsunu. Moderní doba by velela, aby se v takto malém kupé objevil nějaký turbem dopovaný motor o objemu 2,0 – 2,5 litru. U Nissanu se však drží tradic a namontovali pod kapotu šestiválcový motor o objemu 3,7 litru s výkonem 328 koní. Toto malé, přesto svalnaté autíčko, zvládá stovku za 5,3s a hranice maximální rychlosti je položena na 250 km/h. Ten kdo se chce jízdou bavit, by měl vědět, že tato zadokolka je jasnou volbou.

1. Hyundai Genesis Coupe – 829 990Kč

Je to přesně tak jak se píše v našem redakčním testu: Hodně muziky za málo peněz. Přesně to dostanete, když si pořídíte toto větší kupé. Vyrábí se ve dvou motorizacích: S přeplňovaným dvoulitrem, to by se však do našeho žebříčku nedostal, a s obrovským šetiválcem do V o objemu 3,8 litru a výkonem 305 koní – to už je jiná káva, co říkáte? Bohužel vše má svá pro a proti. Velká pro jsou určitě zábavnost a cena. Proti je ten fakt, že se jedná o nejpomalejší auto v tomto soupisu 300+. Dokonce i nejpomalejší ze všech limuzín z našeho výpisu. I Volvo S60 se svými 1 782 kg je rychlejší než Hyundai Genesis Coupe. Ve zrychlení z 0 na 100 za ním pokulhává o tři desetiny vteřiny a to hodnotou 6,4s a maximální rychlostí o 10 km/h hodnotou 240Km/h. Přesto všechno se jedná o výborné a zábavné auto a vítěze našeho exkluzivního žebříčku Nejlevnější auta 300 koní plus.

 

Osobně jsem si říkal, že tento žebříček bude vcelku jednoduché poskládat. Ovšem chyba lávky. Jasní adepti jako třeba Mitsubishi Lancer Evolution se vůbec nedostal do úvahy už jen kvůli výkonu, který činí „jen“ 295 koní. Další háček byl i ten, že mnoho světových výrobců u nás některé své modely oficiálně neprodává jako např. Dodge svůj Challenger nebo Charger a Ford zase svého Mustanga – toho bych osobně tipoval jako vítěze s nejlepší cenou, i když ledy se boří a Mustang se chystá i na náš trh.

Přečtěte si také:  Mezi 10 nejprodávanějšími SUV světa je 9 asijských modelů. Evropa tu má jen 1 kousek

Můžeme proti tomuto listu namítat, nemusíme i souhlasit, ale to je asi tak vše, co můžeme dělat. Snad se vám tento seznam pěkných a rychlých aut líbil. Napište nám své ohlasy a vaše návrhy, která auta se do našeho žebříčku 300+ nedostala, a na která jsme zapomněli.

 

-TJ-

Comments are closed.