Kdo z vás tráví za volantem hodně času, jistě se se situací, která je zachycena v přiloženém videu, již setkal. A přitom by se takové nebezpečné jízdě dalo vyhnout jen tím, že budou všichni řidiči důsledně používat zpětná zrcátka. A to i při předjíždění.

Ve videu je k vidění standardní dopravní situace, při níž chce jeden z řidičů předjíždět dva jiné. K celému manévru přistupuje správně. Počká si, až bude volno, včas aktivuje ukazatel změny směru a předjíždí sice svižně, ale nezdá se, že by to bylo nebezpečně rychle. Jenomže řidič jednoho z aut před ním se rozhodne ke stejnému manévru.

Bohužel se u toho ale nepodívá do zrcátek a předjíždět začne přesně ve chvíli, kdy má u zadní části svého auta prvního předjíždějícího řidiče. Ten, aby zabránil střetu, začne brzdit, ale protože má obě levá kola na nezpevněné části silnice, dostane smyk, a nakonec skončí v přilehlém poli.

Ten, který vše způsobil pak v klidu jel dál. A přitom stačilo, aby se před předjížděním podíval do vnějšího zpětného zrcátka a chvilku počkal. I my jsme podobnou situaci zažili a je až k neuvěření kolikrát. Proto všechny moc prosíme, používejte zpětná zrcátka! Může jít i o život.