Nehoda opilé seniorky

Nehod sice postupně ubývá, ale počet mrtvých meziročně narostl. V září nejvíce umírali motorkáři

Autor: Anina Russová - Zdroj: Policie ČR, ČTK - Foto: Policie ČR - 3. 10. 2023


Policisté zhodnotili meziroční vývoj dopravních nehod. Co se počtu nehod týče, je zde důvod k radosti, protože toto číslo kleslo. Ale mrtvých je bohužel víc než v loni touto dobou. V září šlo hlavně o motorkáře.

Celkem ale v tomto měsíci na českých silnicích zemřelo 46 lidí, tedy o pět víc než v loňském roce ve stejnou dobu. Od ledna do září pak na silnicích zemřelo 356 osob, což je o 17 více než ve stejném období před rokem. Co se září týče, evidují policisté více než 7500 nehod, zhruba o 1000 méně než loni. Při nich bylo těžce zraněno 161 osob a dalších 2200 osob bylo zraněno lehce.

Přečtěte si také:  15 % Čechů zažilo nehodu, při které viník ujel. Nejčastěji na parkovišti, zjistil průzkum

Nejspíš i velmi teplé počasí přispělo k tomu, že nejpočetněji byli mezi oběťmi zářijových nehod zastoupeni motorkáři, kterých zemřelo 14. To je o 10 více než v loňském roce touto dobou. Hned v závěsu jsou ale řidiči aut, kterých zemřelo 13, ale také chodci (7), řidiči nákladních aut (4) a spolujezdci (3).

Celkem ale mezi obětmi letošních nehod dominují řidiči osobních aut, kterých na silnicích zemřelo 139, tedy o 12 více než v loňském roce ve stejné době. O deset na 61 případů stoupl i počet usmrcených řidičů motocyklů. Naopak pokles je ve statistikách patrný u spolujezdců v osobních autech, kterých zatím zemřelo 35, meziročně o 18 méně.

Přečtěte si také:  Pojišťovny varují před diskotékovými nehodami. U 37 % nehod jsou mladí řidiči

A celkový počet nehod za devět měsíců roku 2023? Podle policie 68 600, což je sice stále vysoké číslo, ale jde o 7% meziroční pokles. Nutno ale říct, že ne všechny nehody má policie ve statistikách, k řadě je řidiči už nevolají.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *