Rimac Nevera

Nechal se natočit, jak po okresce jede více než 200 km/h. Sám se udal na policii a šéf značky se veřejně omluvil

Autor: Anina Russová - Zdroj: facebook.com -  8. 6. 2021


Je velmi snadné nechat se unést a sešlápnout plynový pedál až na podlahu. Nikdy by se tak ale nemělo dít v provozu a už vůbec ne na úzké okresce vedoucí kolem mořského pobřeží. Ovšem přesně to udělal řidič s novým Rimacem. Navíc se u toho nechal natočit. Jeho vlastní svědomí jej ale velmi rychle dohnalo, takže ve finále na sebe raději zavolal policii. Za jeho jízdu se navíc omluvil i sám majitel automobilky Rimac.

Tento dost zvláštní případ se stal jen před pár dny poblíž chorvatského Dubrovníku v rámci předváděcí akce nového modelu Rimac Nevera. Jde o automobil, který naprosto bezvýhradně definuje pojem supersport. Jen je čistě elektrický. O jeho pohon se stará hned čtveřice elektromotorů, jejichž celkový výkon je 1914 koní. Točivý moment je pak 2360 Nm a hmotnost auta je „jen“ 2150 kilogramů. Vpravdě působivé hodnoty, co myslíte? Musíme ale ještě dodat jednu další.

Přečtěte si také:  Chorvatský Rimac ukázal, jak probíhají crash testy jeho super aut za miliony

Zrychlení z nuly na 100 km/h se odehraje jen za 1,85 sekundy a pro formu doplní ještě také maximální rychlost 412 km/h. Je to takový elektrický nesmysl na kolech, který ale smí na běžné silnice. A právě tam jej jeden z testovacích řidičů vzal.

Aby ukázal, jak vlastně tohle auto v reálu zrychluje, nechal se při své jízdě natočit. Jenomže to úplně nedomyslel. Hned po jízdě mu došlo, že to nebyl tak úplně dobrý nápad a že z toho videa může být pěkný průšvih. A tak ho nenapadlo nic lepšího než se ke všemu raději rovnou přiznat. A to jak policii, tak lidem z automobilky.

Přečtěte si také:  150 km/h na dálnicích chystá další evropská země. Česká republika v tom nebude sama

Policisté už si s ním promluvili a čeká jej trest stejný, jako kdyby jej chytili přímo při té vysoké rychlosti. A reagoval i samotný šéf automobilky Mate Rimac, který na svém facebookovém profilu napsal: „Náš postoj je jasný. Vždy informujeme všechny zákazníky, hosty, ale i zaměstnance o tom, že jízdy probíhají na veřejných silnicích a je tedy potřeba dodržovat pravidla silničního provozu. Řidič z videa už se sám udal policii a bude potrestán. Omlouvám se za nepříjemnosti, na další jízdy budeme lépe dohlížet.“

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *