2019-prague-car-festival-letnany- (116)

Navštívili jsme Prague Car Festival 2019 – velká fotogalerie

Autor: Pavel Srp - 31. 8. 2019


Pražský veletržní areál v Letňanech o tomto víkendu opět zaplnily automobily. Koná se tu další ročník výstavy Prague Car Festival, která je zaměřená hlavně na tuning a úpravy automobilů. Co je zde k vidění se můžete podívat v přiložené galerii.

Prague Car Festival má již poměrně bohatou historii a každoročně přidává novinky v bohatém doprovodném programu. Tím hlavním je samozřejmě výstava upravených automobilů z České republiky i ze zahraničí, kde jsou ve velké míře zastoupeny hlavně exponáty z Polska a z Německa.

Upraveným autům patří drtivá většina prostoru ve výstavních halách, doplňuje je také prezentace společností nabízejících tuningové díly, zvyšování výkonu, ale i další automobilové příslušenství.

Mezi vystavenými exponáty je letošní novinkou prezentace sportovních modelů Mercedes-AMG v rámci akce AMG Driving Academy. V této expozici se představuje ve výstavní premiéře v ČR model Mercedes-AMG GT R PRO. Jedná se o vrcholné provedení AMG GT s řadou specifických řešení zejména v oblasti aerodynamiky, podvozku a využití karbonových dílů. To vše v limitované edici, vyrobeno bude pouze 750 kusů, z toho jen dva se oficiálně dostanou k českým zákazníkům. Doplňují ho modely Mercedes-AMG GT 53 4dveřové kupé a AMG A 35 4Matic.

2019-prague-car-festival-letnany- (138)

Další opravdovou specialitou je vozidlo označené jako Bureko 6×6. Je to česká výroba terénního pick-upu, pro jehož základ posloužil Chevrolet Silverado. Podle slov výrobce se jedná o nejdražší u nás vyráběné auto s úctyhodnými technickými parametry.

Na své si přijdou ale i milovníci klasických a závodních aut, kde se odehrává premiéra vozu Škoda RSJ 300. Jde o čistokrevný závodní automobil, jenž výchází ze Škody 110 R, ale oproti ní je výrazně pozměněn. Výška vozu je jen 120 cm, motor o výkonu 200 koní je umístěn před zadní nápravou. Aerodynamické tvary vozu působí mohutným dojmem, avšak zdání klame, hmotnost automobilu je díky laminátovým a karbonovým dílům pod 700 kg. 

2019-prague-car-festival-letnany- (214)

Proto si přijdou na své také fanoušci supersportů, elektromobility, amerických veteránů nebo třeba počítačových her. Otevřeno je i zítra, v neděli 1. září 2019 až do 16°° hodin.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru