Nástupce Škody Rapid na další fotce, za zveřejnění dostal závodník vyhazov

Autor: Tisková zpráva - 22. 9. 2018


Nástupce aktuální generace Škody Rapid má být oficiálně představen až začátkem letošního prosince, ale po internetu už kolují jeho nezamaskované fotky. Ty první jsme před několika týdny zveřejnili my, další zveřejnil na sociální síti mladý norský závodník Ole Christian Veiby, dnes již bývalý člen závodního týmu Škoda Motorsport.

Ole Christian Veiby už se nové závodní sezóny v barvách továrního závodního týmu nedočká. Oficiální důvod sice automobilka nezveřejnila, ale hovoří se o tom, že je to kvůli zveřejnění fotografie z veřejně nepřístupného setkání na půdě mladoboleslavského muzea značky, kde byly prezentovány finanční výsledky, ale i plány do budoucnosti. Může to být, ale samozřejmě nemusí to být pravda.

Fotku z tohoto setkání zveřejnil 22letý Nor na svém instagramu, respektive v tzv. instastories s textem, že i tohle je jeho práce. Jenže na fotce je vidět i auto se znakem Škoda, které se zatím po silnici nepohybuje. Podle všeho jde o nástupce Škody Rapid.

Nechce se nám věřit, že by šlo o plánovaný špionážní snímek s účelem odhalit nový model, spíše jde o nepovedený nápad pochlubit se svým fanouškům na sociálních sítích. Ole Christian Veiby to nicméně nedomyslel tak úplně do konce a to ho stálo slibně rozjetou kariéru v továrním týmu.

Automobilka v souvislosti s tím zveřejnila na svých webových stránkách oficiální informaci, že Ole Christian Veiby a spolujezdec Stig Rune Skjaermœn již nejsou součástí juniorského programu ŠKODA Motorsport. Její přesné znění je:

ŠKODA Motorsport zažívá svoji nejúspěšnější sezónu ve své historii. Na aktuálně poslední Turecké rallye česká automobilka vybojovala svůj čtvrtý týmový mistrovský titul v řadě, tentokrát tři soutěže před koncem sezóny (podléhá oficiálnímu potvrzení ze strany FIA). Přípravy na další sezónu již začaly. V letošním roce opustí tovární tým ŠKODA Motorsport mladá posádka Ole Christian Veiby a Stig Rune Skjaermœn.

 

Šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek vysvětluje změny: „Pro rok 2019 měníme naši strategii. Z tohoto důvodu musí Ole Christian Veiby a Stig Rune Skjaermœn opustit náš tým. Rád bych oběma poděkoval za jejich přispění k úspěchům týmu v sezóně 2018. Do budoucna jim přeji to nejlepší. Oficiálně naše budoucí plány a jezdecké složení pro sezónu 2019 oznámíme na naší výroční tiskové konferenci, která se bude konat závěrem tohoto roku.“

 

Ole Christian Veiby a Stig Rune Skjaermœn soutěžili v týmu MRF s vozem ŠKODA FABIA R5 v roce 2017 v Asijsko-pacifickém šampionátu a skončili na druhém místě v hodnocení jezdců a spolujezdců, a pomohli tak značce ŠKODA se ziskem titulu v hodnocení týmů. V roce 2018 byli norští mladíci součástí továrního týmu a v mistrovství světa v kategorii WRC 2 dosáhli dobrých výsledků, jako například druhého místa na Italské rallye na Sardinii a třetího místa ve Švédsku.

Ole-Christian-Veiby-a-Stig-Rune-Skjaermœn
Ole Christian Veiby (vlevo) a spolujezdec Stig Rune Skjaermœn
Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru