Slyšeli jste někdy jméno Michael Fux? Pokud ne, tak je rozhodně ten správný čas vám ho představit. Dnes už 71-letý muž, žijící v americkém Milfordu se narodil na Kubě, odkud jeho rodina v roce 1958 vzhledem k finanční situaci na ostrově emigrovala. Za celý svůj život už dělal lecos, ale s největší pravděpodobností mu nad hlavou stále svítila šťastná hvězda, protože na co sáhl, to se mu dařilo. Za život obchodně prošel prakticky vším. Od obchodu s lůžkovinami, přes obchod s kovy až po automobilový průmysl. A ten ho s největší pravděpodobností hodně ovlivnil.

Vzhledem k tomu, že se mu opravdu dařilo a každý obchod proměnil v zisk (vážně prý ani jednou nevyhořel), mohl si za krátko začít dělat radost. A protože ho asi nejvíc bavila a zajímala auta, byly to jen samé automobilové radosti. Řeknu vám, když se potká dostatek peněz, chuť utrácet a skvělý vkus, vznikne naprosto jedinečná automobilová sbírka. A tu právě Michael vlastní.

Těžko říct, kde s výčtem jeho čtyřkolových miláčků začít. V současné době má na 130 exponátů, ale podle toho, jaká se mu naskytne nabídka, či jaká je poptávka, šplhá se počet vizidel zaparkovaných v garáži až na 150. Když už jsme u té garáže… Ta je taky tak trochu z říše snů. Říká se jí Horse Power Farm a rozléhá se na takřka 3 000 metrech čtverečních.

No, a teď k jeho vozovému parku. Několik Porsche, Ferrari, Lamborghini, Aston Martiny, Fordy, Rolls-Royce, několik Bentley a mnoho a mnoho dalšího. Ale nemyslete si, že jde jen o nějaké zatraceně cenné veterány, tenhle stařík si libuje v inovacích a supermoderních technologiích. I proto byl první, komu za moře putovalo BMW i8. On všeobecně hybridní speciály miluje. Ve sbírce mu nechybí Porsche 918 Spyder nebo Ferrari LaFerrari. A když už jsme u italské automobilky. Díky tomu, že vlastní model FXX je jedním z prominentních zákazníků, které automobilka Ferrari zařadila do závodního výukového programu. A ano, stále mluvím o někom, komu je přes 70 let!

Nebudu vás dlouhým popisem všech jeho automobilových skvostů zdržovat, tohle prostě musíte vidět sami. Připravte si popcorn, klikněte na „play“ a přeji vám příjemnou zábavu. A nezapomeňte zhruba v půlce videa zvednout ze stolu tu spadlou čelist. 🙂

Přečtěte si také:  Majitel poprvé v životě ukázal světu sbírku stovek veteránů. Některé z nich budou na prodej