test-seat-leon-cupra-300- (28)

SEAT svému vrcholnému modelu Leon Cupra od začátku výroby neustále zvyšuje výkon. Aktuálně nabízí až 310 koní, ale ani to by neměla být maximální meta. Brzy se prý dočkáme výkonu ještě znatelně vyššího.

Nejslabší verze Leonu Cupra přišla z počátku výroby s 265 koňmi, ta se ale u nás vůbec neprodávala. Nabízela se tu pouze výkonnější 280koňová verze. Následující modelový rok přišel se zvýšením výkonu na 290 koní, a letošní modernizace zvedla výkon na rovných 300 koní. SEAT ale vyrobil i 310koňovou verzi Leon Cupra R, kterou bude prodávat v limitované edici 799 kusů.

Britský magazín Autoexpress přišel s informací, že již brzy se můžeme těšit na ještě výkonnější verzi. Prozradil to šéf pro prodej a marketing Wayne Griffiths. Jeho služební SEAT Leon ST Cupra je totiž naladěn na ještě vyšší výkon, než jaký má Leon Cupra R, dostal i upravený neoriginální výfuk ABT Sportsline. Auto obouvá také větší, 20″ kola a dostalo černý lak s doplňky v barvě Leonu Cupra R.

Autoexpress hovoří o tom, že finální výkon má být posílen až na 335 koní. Tato úprava se má pojit výhradně s karoserií kombi, pohonem všech kol 4Drive a převodovkou DSG.

Jsme docela zvědaví na to, jak to dopadne, zda koncern Volkswagen něco takového schválí. Vždyť by tím SEATu přenechal místo nejvýkonnějšího rodinného kompaktního kombi v nabídce celého koncernu, o který by přišel 310koňový Volkswagen Golf R Variant… Podle Griffithse se ale v roce 2018 můžeme na opět posílený Leon Cupra těšit v každém případě.