Už jsme si zvykli na to, že se čas od času dostanou do prodeje opravdu drahá auta. Některá jsou více zachovalá, jiná méně. Často jsou na tom nejhůř vozy, které stály léta zapomenuty někde v garážích a stodolách, ale i to i pro svou dobovou patinu. Ovšem Porsche 356, které se objevilo na aukčním serveru eBay, má místo patiny velkou spoustu rzi, nefunkční motor a zničený interiér. Přesto je jeho cena opravdu vysoká.

Prodávající ji stanovil na 82 500 dolarů, tedy takřka 1,9 milionu korun. Ano, jde o historický kousek z roku 1952, který svou cenu jistě má, ale tohle je opravdu trochu přehnané. Auto má úplně zničenou karoserii rzí, zcela nefunkční motor, kterému prý chybí pár součástek. Na svém místě nejsou ani loga značky nebo zadní světlomety. A interiér? Ten je na tom snad nejhůř. Ten už nepůjde ani opravit, ten prostě bude potřeba zcela vyměnit.

Tohle Porsche 356 má 200 koní a pohon všech kol z 911

Podle popisu bylo auto původně lakováno velmi speciální barvou, kterou Porsche pojmenovalo jako Fish Silver Grey. To je nádherná šedá barva, která má na slunci lehce modré a zelené odlesky. Ovšem, nezůstaly po ní ani památky.

Auto měl celou dobu v držení jeden jediný majitel, ale posledních několik let se o něj nestaral. Vlastně je to hodně smutný příběh a ještě smutnější podívaná. Už víme, že se na auto dá zapomenout a vzpomenout si na něj o několik desítek let později. Ale jak asi muselo být uskladněno tohle Porsche? A proč nemá tolik dílů? Otázek je hodně, ale odpověď asi nedostaneme. Majitel chce na tomto vraku prostě vydělat. A nejspíš se mu to i povede…