Staré Porsche? Ano, ale jen na pohled. Pod kabátem je zcela nové

Staré Porsche? Ano, ale jen na pohled. Pod kabátem je zcela nové

Od Pavel Srp | 21. 2. 2019 0

Opravy a úpravy automobilů jsou dnes velmi rozmanité. Na pohled tak můžete mít nádherné auto a pod kabátem to může být šrot anebo naopak. Tohle Porsche 356 vypadá zvenku ošuntěle, ale technika byla precizně opravena.

Vnější karoserie tak má zachovánu původní patinu, která píše její historii a utváří její osobnost. Jde o Porsche 356 B ze slunné Kalifornie, které bylo vyrobeno v roce 1961. Dostalo tehdy číslo podvozku 115254, osazeno bylo motorem s číslem 88751 a doručeno bylo do San Francisca k dealerovi Porsche Car Pacific na Burlway Road. Odtud si ho koupil nový majitel ze Sacramenta. Nyní, téměř po šesti desítkách let je po rozsáhlé, velmi pečlivé renovaci, jakkoliv se to na první pohled nemusí zdát.

Pohání ho vzadu uložený plochý čtyřválcový motor s objemem 1,6 litru, jehož výkon je 75 koní. Ten byl kompletně rozložen, opraven a opět složen – stejně jako převodovka. Zásadní změnou byla úprava elektroinstalace na 12V a přidání elektronického zapalování. Jsou tu i nové brzdy. Původní bubnové brzdy na všech čtyřech kolech uvolnily místo modernějším a lepším, kotoučovým. Ovladatelnost zlepšily i nové tlumiče Bilstein.

Úprav se dočkala i kabina. Tady je nový sportovní volant a červené koberečky, které perfektně ladí s béžovým čalouněním.

Renovace byla provedena velmi citlivě. Na autě pracovali odborníci z Das Triebwerk, jmenovitě Stephan Rohleder a Christian Wilms. A to jsou nadšenci do klasických vzduchem chlazených modelů Porsche a Volkswagen, takže moc dobře ví, co mají dělat.