1974-porsche_911_rsr-na_prodej-fittipaldi-a-escobar- (1)

Na prodej je závodní Porsche, které vlastnil narkobaron Pablo Escobar

Autor: Pavel Srp - Zdroj a foto: Atlantis Motor Group - 9. 3. 2021


Pablo Escobar nebyl jen narkobaron, ale rád si užíval života ve všech možných podobách. Měl rád auta a rád s nimi také závodil. Na prodej se teď objevilo závodní Porsche 911 RSR, s nímž závodil právě i kolumbijský narkobaron, ale i další závodníci se zvučnými jmény.

Klasická Porsche, tím spíše ta závodní, jsou poměrně drahá a výjimkou není ani kousek, který si můžete prohlédnout v galerii. Jde o Porsche 911 RSR v exkluzivní specifikaci IROC. To byly modely určené pro tehdejší závod mistrů International Race of Champions a vzniklo jen 15 exemplářů. Tento kus pochází z roku 1974. Aktuálně je na prodej v Americe a v nabídce jej má prodejce Atlantis Motor Group (inzerát najdete zde).

Auto je po pečlivé a kompletní renovaci a dostalo původní barvy. Jak napovídá polep na boku, jeho pilotem byl v té době někdejší šampion Formule 1 Emerson Fittipaldi, jehož podpis je i na kapotě. Majitelem auta i týmu byl ovšem v té době Roger Penske.

Až v roce 1978 se dostalo do rukou kolumbijského narkobarona Pabla Escobara. Ten samozřejmě design auta zcela proměnil. Kromě jiné barvy mu totiž dodal i bodykit Porsche 935 (fotky si můžete prohlédnout například zde). Závodit proti němu ale bylo podobné, jako rozjet vedle něj obchod s drogami…

O pohon tohoto závodního Porsche 911 RSR IROC se stará třílitrový, v zádi uložený plochý šestiválec, který má od renovace najeto pouhých 225 mil, v přepočtu cca 360 kilometrů. Auto je možné koupit a ihned s ním závodit v kategorii historiků.

A cena? Rozhodně není z nejnižších. Americký prodejce za něj chce 2,2 milionu dolarů, což je v přepočtu asi 49 milionů korun.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru