Na prodej je Trabant 601, který má najeto jen 1300 km. Je ve stavu nového auta, ale není levný

Na prodej je Trabant 601, který má najeto jen 1300 km. Je ve stavu nového auta, ale není levný

Od Pavel Srp | Zdroj a foto: mobile.de - 18. 2. 2021 0

Některá auta jsou takovým strojem času, protože i po dlouhých letech nebo desítkách let od výroby mají najeto minimum kilometrů a vypadají skoro jako nová. Je to i případ tohoto hnědého Trabantu, který je aktuálně na prodej v Německu.

Trabant 601 je autem, které má opravdu dlouhou historii, vždyť právě typ 601 se vyráběl od roku 1963 až do roku 1990. Tehdy ho nahradil typ Trabant 1.1, který sice vypadal skoro stejně, ale dostal plastové nárazníky a jiné světlomety, ale hlavně místo dvouválcového dvoutaktního motoru ho poháněl 1,1litrový čtyřválec z Volkswagenu Polo.

skoro_nejety-trabant_601-na_prodej-2

Kousek, který je na prodej na německém serveru mobile.de, je jedním z vůbec posledních Trabantů 601 s původním dvouválcem. Do provozu byl uveden až v březnu 1990, kdy si jej koupil jeho první majitel. Ten ale bohužel krátce na to skonal a auto bylo s pouhými šesti sty kilometry na dlouho odstaveno.

Přečtěte si také:  Trabant nebyl jen smradlavý dvoutakt. Vznikl i jako elektromobil

Jeho současný majitel ho koupil až v květnu 2014 a provedl na něm několik oprav, aby s ním mohl opět bezpečně jezdit. Vyměnil palivovou nádrž, vyčistil karburátor, namontoval nové pneumatiky, provedl opravu brzd a vyměnil gumičky stěračů. Nakonec auto důkladně umyl a vyčistil. Nic víc nebylo potřeba, protože lak i interiér jsou ve skvělém stavu.

skoro_nejety-trabant_601-na_prodej-3

Od té doby je podle něj o auto pečlivě postaráno, bez problémů prochází technickými kontrolami a je v prvotřídním stavu. To se ovšem podepisuje i na prodejní ceně, která je 13 500 eur (necelých 348 tisíc korun). Najeto má v tuto chvíli tento perspektivní veterán přibližně 1300 kilometrů, takže jeho motor ještě není ani pořádně zajetý.