skoda-105s-motor-v6-ford-inzerat-facebook

Na prodej je Škoda 105 s šestiválcem z Fordu, prodejce za ni chce dva miliony

Autor: Pavel Srp - 9. 7. 2018


Na jedné z facebookových skupin se objevil inzerát na prodej Škody 105 S, která už na první pohled – hlavně zezadu – vypadá hodně zvláštně. Místo původního litrového čtyřválce tu je 2,8litrový šestiválec.

Auto je na prodej v Maďarsku a jde o Škodu 105 S z roku 1979 s kompletní zástavbou pohonného ústrojí z Fordu Granada. Pod zadní kapotou se tedy nově nachází upravený vidlicový šestiválec s objemem 2,8 litru, jehož výkon podle prodejce vrcholí 400 koňských sil. Na auto, které neváží ani tunu (v inzerátu se udává 720 kg), je to zatraceně velké stádo!

Úpravou prošel ale i zbytek auta, ačkoliv karoserie zůstala v rámci možností s původními tvary. Proměnil se interiér. Palubní deska je původní, ale vše ostatní je nové. Jiné jsou přední sedačky, ty zadní úplně chybí. Místo nich je tu bezpečnostní ochranný rám a uchycení vícebodových pásů.

Inzerát ale najdete i na běžném inzertním serveru, otevřít si ho můžete zde. Tady je ale auto o půl milionu forintů (asi 40 tisíc korun) dražší. Majitel za auto chce mimo facebook rovné dva miliony forintů, v přepočtu tedy cca 160 tisíc korun.

Ale pozor. Má to ale jednu opravdu velkou vadu, auto nemá doklady, po tak zásadní přestavbě by je nedostalo, takže se s ním nedá běžně jezdit po silnicích.

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru