Porsche 959 je superporsche konce osmdesátých let, které o prvenství „bojovalo“ s Ferrari F40. Porsche 959 bylo vyráběno jako coupé, ačkoliv jeden vůz bez střechy vznikl také. Tohle auto ale není on…

Tohle Porsche 959 Cabrio se prodává za 23 500 amerických dolarů, v přepočtu je to 600 tisíc Kč. Už samotná cena prozradí, že tu něco není tak, jak by mělo být. A skutečně, ačkoliv auto vypadá jako Porsche 959, jde o repliku postavenou na základě Porsche 911 3.2 Carrera z roku 1988.

Přestavbu má na svědomí Evolve Motors a důvod byl jednoduchý. Nešlo primárně o to, aby zničili původní Porsche 911, ale nešťastná situace tomu tak chtěla. Původní auto bylo zničeno a jeho oprava byla nerentabilní, a tak padlo rozhodnutí vytvořit něco speciálního. Jenže je to tak jen na pohled.

Karoserie sice jako Porsche 959 vypadá, ale pod kapotou to je zásadní rozdíl. Zatímco originál pohání vzduchem chlazený šestiválec, s vodou chlazenými hlavami válců a s objemem 2,8 litru s přeplňováním dvojicí turbodmychadel s 331 kW/443 koní, toto auto má pod kapotou atmosféricky plněný motor s prakticky polovičním výkonem!

I tak jde o velmi zajímavý stroj. Pokud vás zajímá více, inzerát naleznete zde.