Když se přestaví Porsche 911 do stylu Rauh-Welt Begriff, vždy to vyjadřuje osobnost samotného majitele. Všechny stavby provádí sám Akira Nakai, který tyto úpravy „vymyslel“, takže je v nich všech velmi podobný rukopis.

Základem této stavby je Porsche 911 Carrera 4 (964), které jeho majitel zakoupil v únoru 2017. Chvíli potom prošlo úpravou přímo zakladatelem značky RWB. A protože všechny stavby mají své jméno, i tohle auto ho má. Jmenuje se „Khloe“. Jak si můžete všimnout, je tu přepracovaný přední nárazník, velmi značně rozšířené blatníky i prahy a na víku motoru obrovské, dvojité přítlačné křídlo.

V rozšířených blatnících se ukrývají kola Messer ME-15/3. Jejich rozměry jsou úctyhodné, zejména jejich šířka a zális. Přední kola jsou široká 11 palců a jejich průměr je 18 palců, ET je -25. Ta zadní jsou ale o poznání brutálnější, vždyť jde o disky s rozměry 13,5×18 palců s ET -101. Ano, mínus sto jedna!

Auto se dočkalo i velmi zásadních úprav techniky. Sériové brzdy byly kompletně vyměněny za brzdy Rolloface. A je to potřeba, protože motor dostal hodně velkou výkonovou injekci po návštěvě společnosti Turboelite. V motoru jsou nové písty, ojnice, ventily, rozvodový řetězec, škrticí klapka, ale motor dostal také přeplňování turbodmychadlem. Jsou tu ale i další úpravy tak, aby motor bezpečně fungoval. Pohon zajišťují obě nápravy skrze manuální převodovku a novou spojku Sachs.

Původní nezůstal ani interiér, který nyní pozbývá všech nedůležitých součástí, naopak jsou tu nové sportovní sedadla Recaro i vícebodové bezpečnostní pásy. Řidičovy ruce svírají při jízdě nový sportovní volant Speedhunters s limitované 100 kusové edice (má pořadové číslo 91). Některé části interiéru (například hlavice řadící páky nebo části palubní desky) jsou vyrobeny z karbonu.

Inzerát s detailními informacemi najdete ZDE, cena je nemalých 259 tisíc eur, což je v přepočtu něco přes 6,7 milionu korun. A budete za ním muset cestovat jen kousek, pochází totiž z německých Drážďan.

Auto se ukázalo i na Prague Car Festivalu v loňském roce, odkud pochází úvodní video i přiložené fotky.